Jakub Nowak

W Nowej Soli budują nowe chodniki

remont ulic w nowej soli Fot. archiwum urzędu miasta W okolicy powstanie także nowe oświetlenie.
Jakub Nowak

W związku z trwającą przebudową ulic Kołłątaja i Kupieckiej mieszkańcy muszą się liczyć z utrudnieniami w ruchu. Remont potrwa kilka miesięcy.

Przypomnijmy: prace przy przebudowie okolic wspomnianego skrzyżowania rozpoczęły się w maju. Stara kostka chodnikowa została już w całości zdjęta z obu stron, zgodnie z zapowiedziami skrzyżowanie ul. Kupieckiej i Kościuszki zostanie rozbudowane, przebudowanie zostanie także skrzyżowanie ul. Kupieckiej i Kołłątaja.

W ramach wspomnianej inwestycji przewidziano ponadto budowę nowych odcinków kanalizacji deszczowej oraz nowych studzienek deszczowych. Jak zaznaczają władze miasta przy ulicach staną także nowe lampy z oświetleniem ledowym (w sumie 10 sztuk).

- Zostaną tam także zamontowane ławki oraz kosze na śmieci, a tereny zielone doczekają się nowych nasadzeń drzew. Łącznik Kupiecka – Kościuszki, zostanie utwardzony kostką brukową, będzie tam także przebudowane oświetlenie parkowe – w tym miejscu stanie pięć lamp z oświetleniem ledowym - opowiada nam E. Batko. Jak się dowiedzieliśmy, prace mogą potrwać około czterech miesięcy.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.