Jakub Nowak

W Nowej Soli do rodzin trafiło już 750 tys. zł

Jakub Nowak

1767 przyjętych wniosków, 957 wydanych decyzji, oraz 750 tys. zł, które już trafiły do rodzin. Oto bilans po półtora miesiąca działania 500 plus w Nowej Soli

- Jesteśmy na półmetku - opowiada wiceprezydent Nowej Soli, Jacek Milewski. Jak komentuje, po około 30 dniach roboczych od momentu wprowadzenia rządowego programu 500+, pracownicy Miejskiego Ośrodka Pomocy Społecznej przyjęli 1767 wniosków z szacowanych około 3,5 tysiąca. Ze wspomnianej liczby przyjętych wniosków, pracownicy wprowadzili do systemu 1151, sporządzili także 957 decyzji. 427 z nich trafiło do mieszkańców, a na ich konta przelano ok. 750 tys. zł.

Jak podkreśla wiceprezydent, wszystkie świadczenia będą wypłacane sukcesywnie, z wyrównaniem od 1 kwietnia. - Gorąco dziękuję nowosolanom za zrozumienie, wyrozumiałość i cierpliwość - zaznacza.

Wszystkie świadczenia będą wypłacane sukcesywnie, z wyrównaniem od 1 kwietnia

Na koniec warto przypomnieć, że być może już za dwa lata Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej znajdować się będzie w innym miejscu. W piątek miasto rozstrzygnęło przetarg na wyłonienie wykonawcy dokumentacji dla budynku, który ma zostać wybudowany od podstaw przy ul. Długiej. - Termin zakończenia prac przy dokumentacji został wyznaczony na 30 listopada bieżącego roku - opowiada J. Milewski. Jak dodaje, to kolejny krok ku nowej siedzibie nowosolskiego MOPS.

Przypomnijmy: o planach budowy nowego budynku pisaliśmy niedawno. - Do tej decyzji dojrzewaliśmy od jakiegoś czasu. Po pierwsze przybywa nam zadań, jak choćby w związku z realizacją programu 500+. Po drugie, obecna siedziba nie jest, mówiąc delikatnie, najszczęśliwsza - komentował już wiceprezydent. Miasto doszło więc do wniosku, że zamiast „ładować” pieniądze w remont obecnej siedziby w Parku Odry, poszuka nowej lokalizacji. Cała inwestycja kosztować może ok. trzech milionów złotych.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.