W Nowej Soli pięknie odnowili kamienice [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. arch. urzędu miasta
(jan)

W Nowej Soli pięknie odnowili kamienice [ZDJĘCIA]

(jan)

Szósta edycja programu, podczas której miasto dofinansowało remonty poszczególnych kamienic w mieście przyniosła... piękne efekty!

Przypomnijmy: od kilku lat, władze miasta zabezpieczają w budżecie określoną pulę pieniędzy, które mają dofinansować kompleksowe remonty dachów lub elewacji kamienic w Nowej Soli. W tym roku zakończyła się już szósta edycja wspomnianego programu. Przypomnijmy: w sumie przeznaczono pieniądze na remonty dla 10 wspólnot. Miasto zabezpieczyło na ten cel 175 tys. zł.

Efekty prac? Widoczne są gołym okiem!

Niedawno zakończyły się m.in. roboty ul. Waryńskiego 12 (prezentujemy je na zdjęciu). Wcześniej odrapana i z odpadającym tynkiem kamienica, dziś prezentuje się naprawdę okazale. Koszt inwestycji wyniósł 76 tys. zł, dotacja od miasta wyniosła 38 tys. zł. Władze Nowej Soli nie ukrywają zadowolenia w związku z przeprowadzonymi wspólnie ze wspólnotami remontami. Co ważne, każdego roku przybywa w magistracie wniosków odnośnie takich prac. Jak się dowiedzieliśmy, w przyszłym roku planowana jest oczywiście kolejna edycja całego programu. - Wnioski można składać do połowy lutego 2016 roku - przypomina Ewa Batko, rzecznik urzędu miasta. Wniosek można pobrać ze strony: www.nowasol.pl

(jan)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.