W Nowej Soli rusza kampania wyborcza. Mamy sześć komitetów. Ilu będzie kandydatów na prezydenta miasta?

Czytaj dalej
Fot. Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak

W Nowej Soli rusza kampania wyborcza. Mamy sześć komitetów. Ilu będzie kandydatów na prezydenta miasta?

Eliza Gniewek-Juszczak

Zarejestrowało się sześć komitetów wyborczych, które planują wystawić swoich kandydatów na prezydenta Nowej Soli. Jeden z nich ma już zebrane podpisy, reszta bierze się do pracy.

Już 8 listopada zarejestrował się Komitet Wyborczy Wyborców Wadim Tyszkiewicz, z którego startuje Jacek Milewski, przez 17 lat wiceprezydent miasta. – W pierwszym okresie kampanii wspólnie z moimi samorządowymi przyjaciółmi skupiliśmy się na zbieraniu podpisów poparcia nowosolan pod moją kandydaturą. W ciągu kilku dni zebraliśmy aż 4179 podpisów, co jest gigantyczną liczbą. W najbliższych dniach ruszamy z kampanią bezpośrednią na ulicach – zapowiada J. Milewski.

Przemysław Ficner z poparciem Prawa i Sprawiedliwości

Z poparciem Prawa i Sprawiedliwości startuje Przemysław Ficner, radny powiatu nowosolskiego, były wicestarosta, obecnie pracownik urzędu gminy Nowa Sól. Zarejestrował komitet Sprawiedliwa Nowa Sól. – Wykorzystany najbliższy czas bardzo intensywnie, skupiamy się na zbieraniu podpisów. Mieszkańcy powinni podpisywać jak najwięcej list poparcia, żeby mieć kogo wybierać – mówi P. Ficner. – To człowiek młody, ale z dużym doświadczeniem i kredytem zaufania. Myślę, że to absolutnie dobra kandydatura. Będzie miał nasze wsparcie w trakcie kampanii – podkreśla poseł Marek Ast, przewodniczący PiS w Lubuskiem.

– Warunkiem startu jest zebranie 1500 podpisów. Jestem na etapie ich zbierania, jak je zbiorę i zarejestruję, wtedy będę oficjalnym kandydatem na prezydenta – mówi Edmund Kotlarski.

Chciałby wystartować przewodniczący partii Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów

– Warunkiem startu jest zebranie 1500 podpisów. Jestem na etapie ich zbierania, jak je zbiorę i zarejestruję, wtedy będę oficjalnym kandydatem na prezydenta – stwierdza Edmund Kotlarski, przewodniczący partii Akcja Zawiedzionych Emerytów Rencistów w Lubuskiem. Był wicestarostą powiatu nowosolskiego. Napisał książkę historyczną. Prowadził działalność gospodarczą przez 20 lat. Ma 73 lata. – Posiadam wykształcenie i doświadczenie zawodowe, które uprawniają mnie do ubiegania się o ten fotel – podkreśla.

Wszystkich komitetów jest sześć

Zarejestrował się także komitet KWW Koalicja Polska. – Komitet ma przeprowadzić prawybory wśród kandydatów – zapowiada pełnomocnik finansowy Jarosław Pilz.

Są jeszcze KW Sojusz Lewicy Demokratycznej oraz KWW Miasto Naszych Marzeń.
Wybory prezydenta Nowej Soli odbędą się 5 stycznia. Przyczyną ich przedterminowego ogłoszenia jest wybór Wadima Tyszkiewicza na senatora.

Eliza Gniewek-Juszczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.