W Nowej Soli świąteczną atmosferę już czuć na ulicach [ZDJĘCIA]

Czytaj dalej
Fot. Edward Gurban
Jakub Nowak

W Nowej Soli świąteczną atmosferę już czuć na ulicach [ZDJĘCIA]

Jakub Nowak

Nowa Sól zakupiła nowe ozdoby świąteczne, którymi już udekorowano centrum. Jak podobają się mieszkańcom?

- Fajne są te bombki - uśmiechał się mały Filip, który wraz z panią Polą przyglądał się na początku tygodnia pierwszym ozdobom świątecznym w Nowej Soli. Choć do Świąt Bożego Narodzenia jeszcze trochę czasu, w centrum miasta, ale nie tylko, już teraz można poczuć tę niezwykłą atmosferę.

- Każdego roku miasto dokupuje nowe elementy i ozdoby świąteczne, które zastępują stare, już zniszczone, lub po prostu uzupełniają obecny stan - informuje Marcin Słoński z nowosolskiego magistratu. Chodzi zarówno o małe ozdoby, jak i dekoracje na latarniach czy przewieszki przez jezdnię.

- Staramy się zawsze wychodzić także poza centrum miasta, rokrocznie obszar, gdzie wieszane są ozdoby, powiększa się, choćby o ulice wylotowe z Nowej Soli - opowiada mężczyzna. Jak się dowiedzieliśmy, w tym roku miasto zakupiło 15 nowych sztuk dekoracji latarniowych i cztery przewieszki przez jezdnię. Efekty możemy już podziwiać na ulicach naszego miasta. - Ponadto zamontowano również duże choinki, które każdego roku zwracają szczególną uwagę zwłaszcza najmłodszych mieszkańców naszego miasta. - Zawsze staramy się rozpocząć dekorowanie na początku grudnia, tak, aby na 6 grudnia, czyli wtedy, kiedy przychodzi Św. Mikołaj, Nowa Sól była już pięknie przystrojona - dodaje nam Ewa Batko, rzecznik urzędu miasta.
- Warto też zaznaczyć, że od kilku lat kupujemy, jako miasto, oświetlenie ledowe, oczywiście w celach oszczędnościowych - dodaje.

Mieszkańcom wspomniane ozdoby bardzo się podobają. - Najfajniejsze są choinki, to dobrze, że miasto pamięta o takich ozdobach, jakoś tak ładniej jest na naszych ulicach dzięki temu - mówi pan Robert.

Jakub Nowak

Dziennikarz i kierownik oddziału w Nowej Soli.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.