W Nowej Soli walczyli o... grzebienie

Czytaj dalej
Fot. Edward Gurban
Edward Gurban

W Nowej Soli walczyli o... grzebienie

Edward Gurban

W Zespole Szkół Ponadgimnazjalnych nr 2 „Nitki” w Nowej Soli młodzi adepci fryzjerstwa z całego regionu walczyli o „Kryształowe Grzebienie”.

Fryzura w stylu Rock & Roll - pod takim hasłem odbył się w Nowej Soli, już po raz trzeci, konkurs fryzjerski, który zorganizowano w ubiegłym tygodniu w „Nitkach”. - Nawiązaliśmy współpracę z innymi szkołami, kształcącymi fryzjerów, m.in. tymi w Zielonej Górze, Głogowie, Lesznie czy Kożuchowie - opowiada nam dyrektorka ZSP 2 „Nitki”, Regina Wąwoźna. - Bardzo się cieszę, że impreza odbyła się właśnie u nas – nie kryła zadowolenia. Pomysłodawcami były dwie nauczycielki szkoły: Katarzyna Perszke i Renata Sawicka-Dytko.

Konkurs przebiegał w trzech kategoriach. W pierwszej uczennice techników usług fryzjerskich miały wykonać na główce treningowej koka w stylu lat 50. i 60. minionego wieku. Druga dotyczyła sprawdzenia umiejętności praktycznych dla uczennic z zasadniczych szkół zawodowych. Miały one wykonać koka i wystylizować sylwetkę prawdziwej modelki w stylu Rock’Rolla. W kategorii trzeciej odbywała się z kolei „bitwa na trendy”. W duetach trzeba było wykonać cztery zadania: rysunek Marlin Monroe, stylizację manekina, uczesać modelce fantazyjną plecionkę oraz wystylizować główkę męską. W kategorii pierwszej wygrała Andżelika Sutocka z ZSP 2 „Nitki” w Nowej Soli, druga była Sandra Błauciak z ZSP 5 w Kożuchowie, a trzecia Magdalena Jóźwiak z Zespołu Szkół Ochrony Środowiska z Leszna.

W drugiej kategorii pierwsze miejsce zajęła Andżelika Jastrzębska ZSP „Nitki”, drugie Nicol Chwat z Leszna, a trzecie Izabela Kuszyńska z Zespołu Szkół w Głogowie. W „Bitwie na trendy” najlepszy był duet Oliwia Łuczak, Marika Lewandowska z Leszna, za nimi uplasowały się Wiktoria Kiersnowska i Natalia Cieślak z Głogowa oraz Kamila Studziżba i Jagoda Wilk z ZSP 2 w Nowej Soli.

Warto też zaznaczyć, że uczestnicy konkursu zaangażowali się aktywnie w akcję „Daj włos - pomóż chorym na raka” fundacji Rak’nRoll. Zakład fryzjerski pani Stanioch z Kożuchowa prowadzi zbiórkę ściętych włosów, z których inna firma produkuje peruki dla kobiet chorych na nowotwór, po chemioterapii.

Autor: Edward Gurban

Edward Gurban

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.