W Parlamencie Europejskim widać też strzelecki rynek

Czytaj dalej
Fot. Patryk Bagiński
Agnieszka Drzewiecka

W Parlamencie Europejskim widać też strzelecki rynek

Agnieszka Drzewiecka

Obok zdjęć Krakowa czy Gdańska ściany Parlamentu Europejskiego zdobi od niedawna fotka strzeleckiego rynku autorstwa Patryka Bagińskiego.

W Parlamencie Europejskim w Brukseli są zdjęcia najpiękniejszych i największych miast, m.in. Kraków, Warszawa, Szczecin, Poznań, Gdańsk, a także... Strzelec Krajeńskich. To jedyne mniejsze miasto na tej wystawie. Jak to się stało? Wiceburmistrz Mateusz Karkoszka w grudniu był w Parlamencie Europejskim na spotkaniu przedstawicieli lubuskich i zachodniopomorskich gmin.

- Zauważyłem wystawę zdjęć i puste miejsce na ścianie przy gabinecie europosła Dariusza Rosatiego. Zapytałem, czy nie chciałby, by w tym miejscu pojawiło się zdjęcie Strzelec, tym bardziej, że nie było żadnego lubuskiego miasta. Zgodził się - opowiada Karkoszka.

Specjalnie na tę okazję zdjęcie wykonał Patryk Bagiński, pracownik urzędu miejskiego. Zajmuje się on prowadzeniem strony internetowej oraz profilu miasta na Facebook’u. To właśnie dzięki niemu stronę i profil ozdabiają ciekawe fotografie i filmy, bo pasją Patryka Bagińskiego jest właśnie fotografia i filmowanie. Zaczął się tym interesować już w dzieciństwie, gdy wujek z USA przywiózł kamerę wideo. Tata chował ją w szafie, był to przecież wtedy bardzo kosztowny sprzęt. Ale Patryk bawił się nią podczas nieobecności taty. I - jak mówi - się wkręcił. Filmował szkolne uroczystości, rodzinne wyjazdy, miasto. Potem zainteresował się też fotografią, na plenerach poznawał tajniki fotografii analogowej czy pracy w ciemni fotograficznej. Kilka lat pracował w lokalnych, zielonogórskich mediach, ale wrócił do rodzinnych Strzelec. - Najbardziej lubię reportaż, nie przepadam za ustawianymi scenami, a mojej fotografii na pewno nie zaliczyłbym do artystycznej. Niedawno zacząłem interesować się też fotografią lotniczą, zdjęcia wykonuję za pomocą drona - mówi Patryk Bagiński.

Agnieszka Drzewiecka

Jestem dziennikarką gorzowskiej redakcji Gazety Lubuskiej, piszę o sprawach powiatu strzelecko - drezdeneckiego, a także o Gorzowie.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.