W piątek 2 listopada choć lekcji nie będzie, dzieci mogą przyjść do świetlicy

Czytaj dalej
Fot. Piotr Krzyżanowski
Ewa Abramczyk-Boguszewska

W piątek 2 listopada choć lekcji nie będzie, dzieci mogą przyjść do świetlicy

Ewa Abramczyk-Boguszewska

W większości szkół w regionie piątek po Wszystkich Świętych nie będzie lekcji, ale zostaną otwarte świetlice. Rodzice mogą więc przyprowadzić tam dzieci, ale chętnych jest niewielu.

Zgodnie z przepisami, dyrektor szkoły ma do dyspozycji określoną liczbę dni wolnych, które szkoła może wykorzystać w dogodnym dla siebie terminie. W szkole podstawowej pula ta wynosi 8 dni, w liceach ogólnokształcących i technikach - 10 dni, a w szkołach branżowych - 6 dni.

MEN zaleca, aby zostały one przede wszystkim wykorzystane na czas egzaminów, np. ósmoklasisty czy maturę. Termin wykorzystania pozostałych wynika zwykle z organizacji pracy szkoły.

W większości szkół w regionie piątek po Wszystkich Świętych nie będzie lekcji, ale zostaną otwarte świetlice. Sprawdź, gdzie będzie można zostawić dzieci.

Pozostało jeszcze 79% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Ewa Abramczyk-Boguszewska

Szkoła – to nie tylko miejsce, ale przede wszystkim uczniowie i nauczyciele. To oni tworzą ją każdego dnia. Dlatego też piszę o tym, co dla nich ważne: o ich problemach, codziennych sprawach, sukcesach i radościach. W swoich artykułach zawsze staram się pokazać dwie strony medalu, bo przecież w gruncie rzeczy chodzi nam wszystkim o to samo: o dobrą edukację dla dzieci. Sięgam również po opinie fachowców, którzy odnoszą się do aktualnej sytuacji w polskiej oświacie. Interesuje mnie też to, co dzieje się na polskich uczelniach, zwłaszcza tych z Kujawsko-Pomorskiego. Pisząc o edukacji, ciągle się czegoś uczę.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.