W piątek minie 30 lat od śmierci bp. Pluty

Czytaj dalej
Fot. Archiwum ks. Dariusza Gronowskiego
Jarosław Miłkowski

W piątek minie 30 lat od śmierci bp. Pluty

Jarosław Miłkowski

W piątek 22 stycznia minie 30 lat od tragicznej śmierci bpa Wilhelma Pluty, który od 1958 r. kierował Kościołem na naszych terenach.

Dla upamiętnienia rocznicy w piątek o 11.00 w katedrze odbędzie się msza, której przewodniczyć będzie bp Tadeusz Lityński.
Bp Pluta zginął 22 stycznia 1986 r. w wypadku samochodowym w Przetocznicy (na trasie Skąpe-Sycowice). Jechał wówczas do Gubina na spotkanie z kapłanami. Od 2002 r. trwa jego proces beatyfikacyjny. Z czyjej inicjatywy został on rozpoczęty i jakie ze współczesnych rozwiązań wniósł bp Pluta do polskiego Kościoła, napiszemy w weekendowym Magazynie „GL”.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.