W piątek zaległy mecz Falubaz - Sparta

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Marcin Łada

W piątek zaległy mecz Falubaz - Sparta

Marcin Łada

Zaczynamy maraton! W pi,atek zaległy mecz „Myszy” z Betardem Spartą Wrocław, a w niedzielę wyjazd do Grudziądza. Na razie o pierwszym wyzwaniu.

Wicemistrzowie Polski zdobyli dotąd tylko punkt po ostatnim remisie ze Stalą Gorzów. Wcześniej dostali minimalnie od ekipy z Grudziądza. Już na pierwszy rzut oka widać, że daleki od swej najlepszej dyspozycji jest filar gości Maciej Janowski. To właśnie jego zdobyczy zabrakło wrocławianom, by cieszyć się z czterech dużych „oczek”. Poza wpadkami „Janosia” ekipa Piotra Barona jest dobrze zrównoważona. Wybornie spisuje się Tomasz Jędrzejak. Pozytywnie zaskakuje także Vaclav Milik. Podczas konfrontacji w Zielonej Górze do składu powraca Szymon Woźniak, który w spotkaniu ze Stalą Gorzów ustąpił miejsca Nickowi Morrisowi. Bez efektów. Spartanie przyjadą do nas nastawieni na sukces i żądni zwycięstwa. Jeśli Janowski odnajdzie moc... spokojnie.

Nasi są na fali i mogą się przeciwstawić przeciwnikom w każdej konfiguracji. Potwierdził to ostatni mecz z osłabioną, ale i tak piekielnie mocną Fogo Unią Leszno (50:40). Atut własnego toru wspomagany umiejętnościami Marka Cieślaka jest w tym układzie trudny do pominięcia. Rzecz nie polega jedynie na orbitowaniu. Arsenał zielonogó¬rzan, zwłaszcza Piotra Protasie¬wicza i Patryka Dudka jest w tym względzie znacznie bogatszy. Szerokie wyjścia z pierwszego wirażu i ciasne wejścia tuż przed albo zaraz za przeciwnikiem są tylko namiastką umiejętności filarów zielonogórskiej drużyny. Coraz lepiej warunki zabawy przy W69 poznaje Jason Doyle. Choć nie widać tego jeszcze w każdym biegu, ładnie wypada w tabelce z punktami. Australijczyk jest w domu szybki i zaczyna atakować. Jeśli w starciu z „Bykami” nie obserwowaliśmy apogeum jego umiejętności to ze Spartą poprawi swój rekord.

Nasi są na fali i mogą się przeciwstawić rywalom w każdej konfiguracji

Trójka mocnych liderów to podstawowy warunek, by dotrzymać kroku przeciwnikom, gdy stosuje się wariant z zastępstwem zawodnika. Dziś trener Cieślak także sięgnie po ten sposób, by zrównoważyć brak Jarosława Hampela. „Mały” zupełnie bez zapowiedzi pojawił się wczoraj na treningu drużyny i kręcił pierwsze kółka od czerwcowej kontuzji. To bardzo dobre wieści i pozostało nam liczyć dni do powrotu na ligowe areny.

I jeszcze słowo o juniorach. Krystian Pieszczek ma na początku sezonu straszne wahania formy. Wiemy, że potrafi być szybki, ale na domowym torze jeszcze tego nie udowodnił. Coraz śmielej radzi sobie Sebastian Niedźwiedź. Trudno się spodziewać, żeby nasi juniorzy stanowili o obliczu spotkania, ale zawsze mogą przeważyć szalę jeśli z różnych powodów okaże się niezbyt zdecydowana, na którą stronę się przechylić.

Składy, Ekantor.pl Falubaz: 9. Dudek, 10. Karpow, 11. Doyle, 12. Hampel zz, 13. Protasiewicz, 14. Pieszczek, 15. Niedźwiedź; Betard Sparta: 1. Woffinden, 2. Milik, 3. Jędrzejak, 4. Woźniak, 5. Janowski, 6. Drabik, 7. Dróżdż.
Bilety: 35 zł - normalny i 25 - ulgowy (sektory K1 – K10, B – G, H1 – H3); 45 i 35 (I - J, A1 – A2); 150 - VIP. Wejściówki dziecięce na wszystkie sektory za 10 zł. Rodzinne (wyłącznie na sektor C): dorosły + dziecko – 36 zł, dorosły + 2 dzieci – 37, dorosły + 3 dzieci – 38, dorosły + 4 dzieci – 39, dorosły + 5 dzieci – 40, 2 dorosłych + dziecko – 61, 2 dorosłych + 2 dzieci – 62, 2 dorosłych + 3 dzieci – 63, 2 dorosłych + 4 dzieci – 64. Bilet ulgowy przysługuje uczniom do 24 lat włącznie oraz seniorom powyżej 65 lat włącznie (decyduje dokładna data urodzenia). Bilet dziecięcy przeznaczony jest dla dzieci do 13 roku życia (decyduje dokładna data urodzenia).

Sędziuje Remigiusz Substyk (Solec Kujawski). Początek o 19.30. Relacja na żywo na www.gazetalubuska.pl, a transmisja w nsport+.

Marcin Łada

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.