Agnieszka Domka-Rybka

W Polsce kupujemy to samo co za granicą, ale płacimy więcej

Niemiecki dyskont zapewnia, że co roku zleca 5 tysięcy badań  potwierdzających bezpieczeństwo i powtarzalną jakość artykułów. Fot. Nasze Miasto Tychy Niemiecki dyskont zapewnia, że co roku zleca 5 tysięcy badań potwierdzających bezpieczeństwo i powtarzalną jakość artykułów.
Agnieszka Domka-Rybka

„Te same produkty – kawa, proszek do prania czy czekolada – są lepsze w Niemczech. U nich w Lidlu jest taniej niż u nas” – temat znów wrócił jak bumerang.

W ostatnich dniach wywołał go europoseł PiS z Bydgoszczy Kosma Złotowski za sprawą interpelacji, którą skierował do Komisji Europejskiej.

– Zapytałem w niej o różnice cenowe w sklepach sieci Lidl. Dlaczego te same produkty potrafią być w Polsce droższe niż w Niemczech – mówi „Pomorskiej” Kosma Złotowski. – Chciałbym, żeby komisja wyjaśniła, czy takie różnice są uczciwe i legalne w świetle polityki konsumenckiej Unii. Czekam na odpowiedź. Wcześniej sygnalizowałem w Brukseli, że nieraz te same artykuły sprzedawane u nas, m.in. w Lidlu, są gorszej jakości niż w zachodnich sklepach.

Czy rzeczywiście koncerny sprzedają na rynkach Europy Środkowo-Wschodniej produkty gorszej jakości? Dlaczego ceny tych samych produktów czasami tak bardzo się różnią w zależności od kraju? Czytaj w dalszej częsci artykułu.

Pozostało jeszcze 82% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Agnieszka Domka-Rybka

Gdybym nie była tu, gdzie jestem, może prowadziłabym jakąś dużą firmę. Bo w tematyce biznesowej czuję się jak "ryba w wodzie" (i nie ma to żadnego związku z drugim członem mojego nazwiska). Większość moich artykułów dotyczy gospodarki. Choć nieraz, by się "zresetować", sięgam także po tematy społeczne. Od kilku lat prowadzę portal strefabiznesu.pomorska.pl, który jest mi bardzo bliski. Zżyłam się z nim i podglądam go nawet na urlopie - z tęsknoty.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.