Eliza Gniewek-Juszczak

W poniedziałek ostatnie pożegnanie ulubionej bibliotekarki i wieloletniej polonistki z Nowej Soli. Krystyna Święcka miała 91 lat

Nie żyje Krystyna Święcka - ulubiona bibliotekarka i polonistka. Fot. CKZiU Elektryk/Nowa Sól Nie żyje Krystyna Święcka - ulubiona bibliotekarka i polonistka.
Eliza Gniewek-Juszczak

"Była wspaniałym człowiekiem, zawsze wrażliwa na krzywdy i gotowa nieść pomoc. Całym swoim życiem zasłużyła na szacunek i sympatię wszystkich. Pozostanie w naszej pamięci jako wzór do naśladowania" - piszą nauczyciele z nowosolskiego "Elektryka".

Nie żyje Krystyna Święcka. W poniedziałek, 8 czerwca 2020 r., o godz. 11 na cmentarzu przy ulicy Wandy w Nowej Soli odbędzie się ostatnie pożegnanie ulubionej pani bibliotekarki, wieloletniej polonistki.

Wieloletnia pracownica nowosolskiego "Elektryka"

– Pani Krysia miała 91 lat. Prawie do końca jeździła z nami na wycieczki. Była bardzo aktywna na Facebooku, korzystała z poczty elektronicznej, wymieniała się fotografiami. Miała w sobie niesamowitą energię – wspomina Grzegorz Königsberg, dyrektor Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego „Elektryk”. – U nas pracowała w bibliotece. Wychowała swoją następczynię, która wychowała kolejną osobę w tym miejscu. To były pokolenia pań, które się dobrze znały i przekazywały sobie wiedzę.

Nauczyciele żegnają panią Krysię

- Będzie nam brakowało jej poczucia humoru, elokwencji, opowiadanych historii i anegdot. Postaramy zastosować się do Jej często powtarzanej prośby: "Nie starzej się. Nie warto" - czytamy słowa pożegnania na facebookowym profilu szkoły.

Nauczyciele podkreślają, że Krystyna Święcka "była wspaniałym człowiekiem, zawsze wrażliwa na krzywdy i gotowa nieść pomoc". "Całym swoim życiem zasłużyła na szacunek i sympatię wszystkich, który Ją znali. Pozostanie w naszej pamięci jako wzór do naśladowania" - podkreślają pedagodzy.

Eliza Gniewek-Juszczak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.