W portfelu seniora liczy się każda złotówka

Czytaj dalej
Fot. AGR
Aleksandra Gajewska-Ruc

W portfelu seniora liczy się każda złotówka

Aleksandra Gajewska-Ruc

Karta Seniora ma być ulgą dla budżetu emerytów, ale też szansą dla miejscowych przedsiębiorców, którzy dzięki programowi zyskają nowych klientów.

- My, seniorzy, nie mamy łatwo. Leki drożeją, podobnie jak wszystko inne. Musimy więc liczyć się z każdym groszem. Dlatego ulgi, które ma nam zaoferować Karta Seniora, bardzo się nam przydadzą - mówi prezes międzyrzeckiego Uniwersytetu Trzeciego Wieku, Wacława Kuczyńska.Ideą programu jest połączenie interesu seniorów i miejscowych firm oraz instytucji. Każdy posiadacz karty, wyglądem przypominającej bankomatową, może liczyć na zniżki i rabaty u partnerów programu. - Sklepy i lokale będą oznaczone specjalnymi naklejkami z logo, będzie więc wiadomo gdzie senior po okazaniu karty, zapłaci mniej - mówi Maciej Kubowicz z urzędu miejskiego.

O ile mniej? - W zależności od miejsca, od pięciu do nawet 50 procent ceny - mówi. Zniżki zaoferował, m. in. Międzyrzecki Ośrodek Kultury, gdzie wejściówkę na seans kinowy senior kupi w cenie biletu grupowego, a na organizowane przez MOK imprezy wstęp będzie miał aż o 20 proc. tańszy. W markecie Bricomarche i sklepie kosmetycznym na os. Centrum posiadacze zrobią zakupy z pięcioprocentową zniżką, a w kiosku Ruchu przy stacji paliw na ul. 30 Stycznia, taniej można będzie kupić m. in. gazetę. Salon Różowe Okulary proponuje seniorom aż o 20 procent tańsze badania i okulary, a sklep meblowy przy ul. Świerczewskiego (obok targowiska) o 10 proc. tańsze meble pokojowe. Seniorzy będą mogli też więcej czytać, bo prowadzący wydawnictwo Literat Andrzej Chmielewski sprzeda im książki za pół ceny. - Jako radny i pomysłodawca programu, postanowiłem dać innym przedsiębiorcom dobry przykład - mówi.

Karty są już wydawane, jak dotąd zgłosiło się po nie 150 seniorów (w gminie mieszka ich ok. 4 tys.). Podanie o bezpłatne wydanie dokumentu, w urzędzie złożyć może każdy mieszkaniec gminy, który ma skończone 60 lat. Do programu wciąż mogą też przystępować właściciele firm, wystarczy wypełnić formularz. - Wszystkie informacje i wzory wniosków można dostać w urzędzie lub pobrać je z naszej strony www.miedzyrzecz.pl, znajdują się w zakładce „mieszkaniec” - mówi rzeczniczka magistratu, Patrycja Klarecka-Haładus.

Aleksandra Gajewska-Ruc

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.