W Radziejowie zbudowali świetlicę, z której dumna może być cała wieś

Czytaj dalej
Fot. Jolanta Młodecka
Jolanta Młodecka

W Radziejowie zbudowali świetlicę, z której dumna może być cała wieś

Jolanta Młodecka

Każdego roku w gminie Radziejów oddawana jest do użytku świetlica wiejska. Nowa, zbudowana od podstaw, lub gruntownie remontowana.

To efekt przyjętego przed laty programu odbudowy świetlic wiejskich i remiz strażackich.

Gdy były takie możliwości, inwestycje te współfinansowane były z funduszy unijnych. Jednakże ostatnie zadanie - gruntowny remont, a raczej przebudowa świetlicy i remizy w Płowcach, sfinansowane zostało z gminnej kasy. - Nie znam jeszcze dokładnych kosztów, bo choć prace są już w zasadzie zakończone, to jednak nie rozliczyliśmy wszystkich rachunków. Ale nie są to wielkie kwoty. Tyle, ile trzeba było wydać ma materiały, bo całą robotę wykonuje nasza ekipa - mówi wójt Marek Szuszman.

Trzeba przyznać, że ekipa, z kierownikiem Marcinem Jaskólskim (na zdjęciu z prawej), spisała się doskonale. Powstał obiekt, którego może pozazdrościć niejedno wielkie miasto. Zresztą to nie jest ich pierwsza praca. Budowali też i remontowali inne świetlice w gminie.

- Jesteśmy dumni z tego, że własnymi siłami zbudowaliśmy tak piękną świetlicę. Z pewnością będzie służyć nie tylko mieszkańcom Płowiec - zapewnia radna Mariola Kardasz.

W kolejce czekają następne obiekty. Trwa remont świetlicy w Bieganowie, w tym roku remontowana też będzie remiza w Starym Radziejowie.

Jolanta Młodecka

Absolwentka Wydziału Dziennikarstwa Uniwersytetu Warszawskiego. Pracę dziennikarską rozpoczęłam w 1975 r. w rozgłośni oraz czasopiśmie "Alchemik" w Zakładach Azotowych" Włocławek. Byłam redaktorem naczelnym pisma. W 1989 r. przeszłam do oddziału włocławskiego "Gazety Pomorskiej". Zostałam kierownikiem oddziału. Oddelegowana zostałam następnie do "Głosu Szczecińskiego". Następnie pracowałam w oddziale w Brodnicy. Zakładałam oddziały gazety w Radziejowie, Aleksandrowie Kuj. i Ciechocinku. Ocenie współpracuję z "Gazetą Pomorską" we Włocławku.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.