(red.)

W skrócie: Wiadomości z powiatu nowosolskiego

(red.)

Nowa Sól: Siatkarze Astry spotkają się z MLKS Iwaniccy Krosno Gubin, ostatnią drużyną w tabeli

Po czterech kolejnych porażkach siatkarze drugoligowej Astry Nowa Sól (popularne „Koliberki”), mają wreszcie okazję podreperować swoje konto punktowe. Na mecz 15. kolejki do Nowej Soli przyjeżdża bowiem zdecydowany outsider rozgrywek, MLKS Iwaniccy Krosno Odrz. - Gubin, bardziej znany pod szyldem Voley Gubin. Mecz rozegrany zostanie w najbliższą sobotę o 17.00 w hali sportowej „Elektryka” przy ul. Piłsudskiego 61. Mimo słabego dorobku (zaledwie jednego punktu i sześciu setów!) gości nie można lekceważyć.

Kożuchów: Najpierw porządkowanie kanalizacji, później budowa upragnionego ronda

Każdy kto przejeżdżał przez słynne kożuchowskie skrzyżowanie, wie jak bardzo potrzebne jest tam rondo. Jednak najpierw trzeba będzie trochę pocierpieć. Pierwsze prace mające na celu usprawnienie ruchu na skrzyżowaniu ulic Szprotawskiej, Chopina i Wolności poinny niedługo się rozpocząć. Nie chodzi tu jednak o typowe roboty drogowe, a o przebudowę infrastruktury wodociągowej oraz kanalizacji sanitarnej w obrębie projektowanego ronda. Kożuchowska spółka Uskom podpisała już stosowną umowę na wspomniana inwestycję. Wartość umowy to niecałe 525 tys. zł. Będzie to pierwszy etap, który ma potrwać do końca maja. Za etap drugi odpowiedzialny będzie już Zarząd Dróg Wojewódzkich. Przetarg na wyłonienie wykonawcy odbędzie się w lutym lub marcu, a inwestycja zaplanowana jest na lata 2016/17.

Nowa Sól: Przez internet lub kartą. Opłać lokalne podatki tak, jak jest Ci najwygodniej

Początek roku to tradycyjnie już czas, gdy mieszkańcy dokonują opłat lokalnych podatków. Nowosolski magistrat przypomina, że wszystkie potrzebne deklaracje publikowane są w jednym miejscu na stronie internetowej miasta tak, aby bez kłopotu można było ściągnąć je na swój komputer i wypełnić w domu.

Przypominamy, że płatności za podatki można dokonywać na dwa sposoby: osobiście w kasie urzędu miasta oraz przez internet. Jak to zrobić? Na www.nowasol.pl, po prawej stronie, znajduje się zakładka „Podatki i opłaty lokalne”. Można tam znaleźć wszelkie potrzebne dane: od obowiązujących stawek po niezbędny numer konta bankowego. Warto też pamiętać, że od nowego roku nie jest konieczne noszenie do urzędu gotówki. Płatność można bowiem zrealizować za pośrednictwem karty.

(red.)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.