W sobotę Gorzów pożegna tramwaje. Idą na emeryturę [WIDEO]

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

W sobotę Gorzów pożegna tramwaje. Idą na emeryturę [WIDEO]

Jarosław Miłkowski

Od niedzieli 1 października przynajmniej przez rok w Gorzowie nie będą jeździły tramwaje. Ostatni raz będzie można się nimi przejechać w sobotę.

- Łezka z oka poleci. Na pewno – mówił nam wczoraj Ryszard Król, gorzowski motorniczy. W sobotę wieczorem będzie on siedział za sterami najstarszego gorzowskiego tramwaju. O 23.09 wyjedzie on z pętli na Piaskach, by wykonać ostatni kurs na Wieprzyce i do zajezdni. Tym samym odprowadzi na zasłużoną emeryturę nie tylko zbudowanego w 1966 r. „helmuta” oraz – już symbolicznie – 18 pozostałych tramwajów. Miasto podpisało już umowę na wyprodukowanie 14 pojazdów w bydgoskiej Pesie. Szykuje się już też do wymiany torowisk. Gdy pod koniec przyszłego roku ma być gotowa już jedna z linii tramwajowych, pasażerowie będą jeździć nowiutkimi pojazdami.

CZYTAJ WIĘCEJ:

 • Kto poprowadzi ostatni kurs?
 • Kto chciałby dostać mandat za jazdę bez biletu?
 • Dlaczego tramwaje idą na emeryturę?
Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
 • Prenumerata cyfrowa

  Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

  już od
  3,69
  /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.