W środę sybiracy mają apel, mszę i poezję

Czytaj dalej
Fot. www.gorzow.pl
Jarosław Miłkowski

W środę sybiracy mają apel, mszę i poezję

Jarosław Miłkowski

Sybiracy oraz uczniowie Zespołu Szkół Technicznych i Ogólnokształcących obchodzą w środę 10 lutego 76. rocznicę pierwszej zbiorowej deportacji Polaków na Syberię.

O 12.00 pod pomnikiem Ofiar Stalinizmu na cmentarzu przy ul. Żwirowej będzie apel poległych. O 18.00 w kościele p.w. św. M. Kolbego przy ul. Czereśniowej będzie msza, a po niej widowisko poetyckie przygotowane przez Kompanię Kadetów im. Zesłańców Sybiru. Tworzą ją uczniowie ZSTiO (powstała rok temu).

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.