W Świebodzinie powstanie nowy kompleks sportowy

Czytaj dalej
Fot. Renata Zdanowicz
Alicja Kucharska

W Świebodzinie powstanie nowy kompleks sportowy

Alicja Kucharska

Boisko odstraszało. Asfaltowa nawierzchnia nie była remontowana od lat. Teraz powstanie tu nowy kompleks sportowy

- Hurra! - cieszą się uczniowie, ale nie tylko oni, bo także mieszkańcy osiedla, na którym znajduje się Specjalnym Ośrodek Szkolno-Wychowawczy. To właśnie przy nim rozpocznie się długo oczekiwana inwestycja. A konkretnie przebudowa boiska wielofunkcyjnego i bieżni.

Zadanie jest możliwe do wykonania dzięki dofinansowaniu z ministerstwa sportu i turystyki, z programu rozwoju szkolnej infrastruktury sportowej.

Dzięki temu dziurawa betonowa nawierzchnia zostanie zastąpiona tartanową. Płyta zostanie ogrodzona, pojawi się również trybuna. Ponadto wyremontowana zostanie bieżnia.

Dzięki temu zajęcia sportowe i lekcje wychowania fizycznego będą odbywały się w odpowiednich warunkach.

- Bardzo się cieszymy na tę inwestycję. Obecnie płyta nie spełnia swej roli - mówi dyrektor SOSW Jolanta Waszczuk. - Ważna rzeczą jest to, że z boiska będą mogli korzystać mieszkańcy osiedla.

Jakie korzyści płyną z realizowanej inwestycji?

- Będziemy mogli prowadzić kompleksowe lekcje wychowania fizycznego, gdy pogoda będzie sprzyjająca. Ponadto, gdy dzieci będą wychodziły na boisko, będziemy spokojni, że obiekt jest bezpieczny - zaznacza dyrektor SOSW.

J. Waszczuk nie ukrywa również, że budowa boiska z prawdziwego zdarzenia przy szkole, była czołowym przedsięwzięciem, na realizacji którego zależało jej od chwili, gdy objęła stanowisko dyrektora. Nie udało się przy byłej siedzibie szkoły, za to udało się teraz.

- To dobra wiadomość. W parku mamy boisko do koszykówki, plac zabaw, a teraz z drugiej strony osiedla powstanie boisko - mówi pani Agnieszka, mieszkanka os. Żaków. - Jak ja byłam mała, to boisko wyglądało tak samo jak teraz. Gdyby jeszcze udało się w przyszłości wyremontować górną płytę, to powstałby w tym miejscu ładny kompleks sportowy.

--Bardzo lubimy lekcje wf-u, zwłaszcza piłkę nożną - mówią uczennice Ola i Kornelia, zadowolone, że przy szkole rozpoczną się roboty budowlane.

O tym, że istniejące boisko jest niefunkcjonalne i nie spełnia swej rol, i mówią nauczyciele wychowania fizycznego.

- Po pierwsze jest to asfaltowa nawierzchnia. Stara, pełna nierówności, a więc stwarza pewne niebezpieczeństwo - podkreśla Elżbieta Nowakowska. - Po modernizacji będzie więc po pierwsze bezpieczniej, a po drugie będziemy mogli prowadzić o wiele bardziej atrakcyjne zajęcia, co z pewnością będzie zachęcać do aktywności fizycznej.

- W inwestycji widzimy same plusy. Przy dobrych warunkach pogodowych będziemy mieli do wykorzystania i salę, i boisko na zewnątrz. Nie mówiąc już o tym, że będziemy mogli prowadzić tam szkolne uroczystości czy apele - podkreśla Jakub Pawłowski. - Dzięki nowoczesnej bazie będziemy mieli okazję organizować zawody i olimpiady z prawdziwego zdarzenia.

Wartość projektu to ponad 457 tysięcy złotych. Dofinansowanie stanowi 33 proc. kosztów całej inwestycji.

Właśnie ruszył przetarg na wykonawcę. Jak wyjaśnia wicestarosta Mieczysław Czepukowicz, gmina dołoży się do inwestycji. W zeszłym roku powiat wspierał finansowo budowę boiska wielofunkcyjnego na os. Słonecznym.

Alicja Kucharska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.