W świebodzińskim starostwie były nadużycia?

Czytaj dalej
Fot. Alicja Kucharska
Alicja Kucharska

W świebodzińskim starostwie były nadużycia?

Alicja Kucharska

W biuletynie informacji publicznej starostwa powiatowego można odnaleźć petycję w sprawie rzekomych nadużyć w wydziale budownictwa.

Przeglądając biuletyn informacji publicznej starostwa powiatowego, natrafiliśmy na petycję w sprawie nadużyć w wydziale budownictwa. Udało nam się skontaktować z jej autorem, który jednak imię i nazwisko podaje wyłącznie do wiadomości redakcji.

„Wobec zaistnienia bezprecedensowej afery w wydziale budownictwa dotyczącej wydawania nielegalnych pozwoleń na budowę, w których projektantami były osoby bez odpowiednich uprawnień budowlanych oraz nielegalnie ustanawianych kierowników budowy bez odpowiednich uprawnień, składam petycję, aby władza miejscowa zareagowała na zaistniałe rażące bezprawie i je zakończyła” - czytamy w petycji.

Kontaktujemy się z jej autorem. Nie jest zbyt rozmowny i odsyła nas do treści petycji. Jego zdaniem, organy państwa rzekomo nie dokonały obowiązkowej weryfikacji uprawnień budowlanych w związku z art. 35 oraz 81 prawa budowlanego. - Wydano przez te lata kilkaset nielegalnych pozwoleń na budowę, bo takie pozwolenia rozdzielano na podstawie projektów, których autorami były osoby bez odpowiednich uprawnień. Dotyczy to techników budowlanych, mających ograniczone uprawnienia - wyjaśnia nam autor, który powyższe stwierdzenia zawarł również w petycji. Dokument ten w całości można przeczytać w BIP-ie starostwa.

Czytaj więcej w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Przeczytaj też: Mężczyzna śledził dziewczynkę i wszedł za nią do mieszkania. Trafił na trzy miesiące do aresztu

Alicja Kucharska

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.