W świebodzińskim starostwie były nadużycia?

Czytaj dalej
Fot. Alicja Kucharska
Alicja Kucharska

W świebodzińskim starostwie były nadużycia?

Alicja Kucharska

W biuletynie informacji publicznej starostwa powiatowego można odnaleźć petycję w sprawie rzekomych nadużyć w wydziale budownictwa.

Przeglądając biuletyn informacji publicznej starostwa powiatowego, natrafiliśmy na petycję w sprawie nadużyć w wydziale budownictwa. Udało nam się skontaktować z jej autorem, który jednak imię i nazwisko podaje wyłącznie do wiadomości redakcji.

„Wobec zaistnienia bezprecedensowej afery w wydziale budownictwa dotyczącej wydawania nielegalnych pozwoleń na budowę, w których projektantami były osoby bez odpowiednich uprawnień budowlanych oraz nielegalnie ustanawianych kierowników budowy bez odpowiednich uprawnień, składam petycję, aby władza miejscowa zareagowała na zaistniałe rażące bezprawie i je zakończyła” - czytamy w petycji.

Kontaktujemy się z jej autorem. Nie jest zbyt rozmowny i odsyła nas do treści petycji. Jego zdaniem, organy państwa rzekomo nie dokonały obowiązkowej weryfikacji uprawnień budowlanych w związku z art. 35 oraz 81 prawa budowlanego. - Wydano przez te lata kilkaset nielegalnych pozwoleń na budowę, bo takie pozwolenia rozdzielano na podstawie projektów, których autorami były osoby bez odpowiednich uprawnień. Dotyczy to techników budowlanych, mających ograniczone uprawnienia - wyjaśnia nam autor, który powyższe stwierdzenia zawarł również w petycji. Dokument ten w całości można przeczytać w BIP-ie starostwa.

Czytaj więcej w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Przeczytaj też: Mężczyzna śledził dziewczynkę i wszedł za nią do mieszkania. Trafił na trzy miesiące do aresztu

Alicja Kucharska

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.