W święta też będzie można poimprezować

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Zdzisław Haczek

W święta też będzie można poimprezować

Zdzisław Haczek

Dobra zabawa czeka na zielonogórzan w kilku miejskich klubach.

Xmass Electronic, czyli klubowa gorączka

Elektroniczne „kolędy i pastorałki” w wykonaniu dobrze znanych lokalnych „trubadurów” (DJ Old Spice, El’mirka, Kobana, Tanzlife) obiecują organizatorzy piątej edycji Xmass Electronic. Taneczny maraton już w pierwszy dzień Bożego Narodzenia w piątek, 25 grudnia w Harlem Club, przy ul. Sienkiewicza. Start o 21.00, bilety: 15 zł.

Art-Rock zaprasza na świąteczne imprezy do klubu 4 Róże dla Lucienne. Piątkowe Christmas Party (od 21.00) poprowadzi DJ Kojot, natomiast w sobotę (od 21.00) na DJ-ce zasiądzie DJ REEZ, który zagra dużo starych i nowych hitów.
W piątek, pierwszego dnia świąt, do One Love zawita „Trójmiejski Święty Mikołaj” - DJ Papi, a w sobotę obecnych na parkiecie rozgrzeje DJ Polar. Imprezy startują o 21.00. Wstęp: 15 zł.

Wygrasz licytację - dostaniesz piosenkę!

Tego jeszcze na licytacji na rzecz WOŚP nie było. 10 stycznia, podczas 24. Finału w klubie 4 Róże dla Lucienne, będzie można wylicytować utwór, który napisze (tekst i muzyka) Jarosław Gil z zespołu Bullfinch. - Zwycięzca będzie mógł wybrać temat utworu, na przykład o ukochanej lub ukochanym, o polityce, życiu, pieczeniu ciastek... - informuje Igor Skrzyczewski z 4 Róż. - Dodatkowo zdecyduje, czy utwór ma być po polsku czy po angielsku, czy ma być wesoły, czy smutny. Utwór zostanie napisany od zera, zarejestrowany w przeciągu trzech miesięcy i wręczony nabywcy w postaci płyty CD. Licytacja startuje ok. 20.00.

Zdzisław Haczek

Piszę o wszystkim – brzmi banalnie, ale… Jako wydawca online muszę obserwować, co się dzieje w regionie, w kraju i na świecie, by być na bieżąco. I żeby poprzez między innymi moje publikacje, na bieżąco był Czytelnik Gazety Lubuskiej. A zatem tak samo „łapię” temat pożaru słomy na polu pod Żaganiem, dramatyczne protesty po wyborach na Białorusi czy wskazanie polskiego kandydata do Oscara (brawo Małgorzata Szumowska!).


 Od początku pracy w Gazecie Lubuskiej (staż rozpocząłem w październiku 1990 r., etat – od 1991 r.) staram się wypatrywać lokalnych talentów, czyli zdolnych Lubuszan i nagłaśniać ich sukcesy. Lubię pilnować karier naszych artystów, bo wychodzę z założenia, że Lubuskie kulturą (między innymi) stoi. Stąd obserwuję, co się dzieje na scenie muzycznej, co na kabaretowej, ale też – „co się pisze”, czyli co wydali nasi literaci. 


Laureat:


 Złoty Dukat Lubuski 2016


Nagroda Kulturalna Miasta Zielona Góra 2020 Jako zielonogórzanin, który lubi spacery po swoim mieście, przyglądam się zmianom. Gdzie budują coś nowego, a gdzie znika kamienica, bo akurat tutaj ma być nowa droga.


 Sekunduję oczywiście rozbudowie i modernizacji instytucji kultury:  •  Muzeum Ziemi Lubuskiej

  •  Lubuskiego Teatru

  •  Filharmonii Zielonogórskiej


  


Pracuję w zielonogórskiej redakcji Gazety Lubuskiej od 1990 roku. Na studiach (filologia polska na Wyższej Szkole Pedagogicznej w Zielonej Górze) działałem w formacjach Zielonogórskiego Zagłębia Kabaretowego (m.in. Drugi Garnitur, Teatr Absurdu ŻŻŻŻŻ). Dawne dzieje, ale... do dziś życie lubię brać z humorem. W Gazecie Lubuskiej zajmuję się tym, co trzeba. Byłem m.in. szefem działów kultury, kultury i oświaty, społecznego... Od 2020 roku pracuję na stanowisku wydawcy online.


Szczególnie lubię ogarniać żywioł kulturalny (nie do ogarnięcia zresztą...) - z aparatem czy z kamerą spotkacie mnie zarówno w rockowym klubie jak też w filharmonii. Uwielbiam chować się w kinowej sali (bez kamery...).


Moje zainteresowania: film, kino, muzyka, teatr, książka, kabaret, historia. 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.