Krzysztof Bednarek

W świetlicy wiejskiej w Warniłęgu nie ma czasu na nudę

Świetlica w Warniłęgu. Od lewej: Krystyna Kupieniec, Małgorzata Pacek, Diana Pacek, Lucyna Kołodziej, Magdalena Pawlik, Mirosław Żurek, Barbara Pawlik Fot. Krzysztof Bednarek Świetlica w Warniłęgu. Od lewej: Krystyna Kupieniec, Małgorzata Pacek, Diana Pacek, Lucyna Kołodziej, Magdalena Pawlik, Mirosław Żurek, Barbara Pawlik i Renata Przybył
Krzysztof Bednarek

Warniłęg. Sołtys Mirosław Żurek chce uruchomić w maju hubertówkę przy strażnicy OSP.

W Warniłęgu trwają warsztaty decoupage. To dosyć trudna technika zdobnicza polegająca na przyklejaniu wzorów wyciętych z papierowych serwetek. Warsztaty odbywają się w wiejskiej świetlicy. Prowadzi je świetlicowa Lucyna Kołodziej. W zajęciach udział bierze 11 osób.

Odbywają się w dni robocze od godz. 16 do 20. Od ponad trzech tygodni.

- Ponieważ mamy sponsorów i zostało nam trochę pieniędzy z sylwestra, postanowiliśmy kupić kleje, farby, lakiery, serwetki. Ja wcześniej uczestniczyłam w warsztatach decoupage zorganizowanych przez Złocieniecki Ośrodek Kultury i w warsztatach, które odbywały się w Słonowicach.

Poza tym do techniki decoupage stosuje się materiały, które zazwyczaj dostępne są w każdym gospodarstwie domowym: pudełka, skrzynki, doniczki, świeczniki, butelki, ramki do zdjęć, albumy. Wszystko można pięknie ozdobić, stosując właśnie tę technikę - powiedziała nam Lucyna Kołodziej.

- Pierwszy raz to robimy. Z początku było trudno, ale teraz idzie nam coraz lepiej - powiedziała nam Małgorzata Pacek, jedna z uczestniczek. - Udało mi się namówić córkę Dianę, która też chętnie robi różne przedmioty i dobrze jej to wychodzi.Co można zrobić z pięknie ozdobionymi butelkami, ceramiką, pudełkami?

- To są wprost idealne rzeczy na prezent dla bliskiej osoby, dla rodziny, albo prezenty świąteczne - uważa Renata Przybył.

A nadwyżki sprzedać można przed Wielkanocą na jarmarkach świątecznych, które odbędą się w Złocieńcu, w Drawsku Pomorskim i w Czaplinku. Częstym gościem w świetlicy jest sołtys Mirosław Żurek. Porozmawialiśmy z nim o planach na ten rok.

- Mamy ładną świetlicę i strażnicę OSP, które zostały niedawno wyremontowane. Mamy też nowy samochód ratowniczo - gaśniczy. W tym roku chcielibyśmy zagospodarować teren wokół kościoła. Naprawić murek okalający kościół. Chcemy również w tym roku zbudować wiatę hubertówkę przy remizie strażackiej. Hubertówkę planujemy otworzyć w maju - powiedział nam Mirosław Żurek.

- Przydałaby się również modernizacja placu zabaw dla dzieci. Sołtys dodaje, że mieszkańcy Warniłęgu chętnie uczestniczą w pracach na rzecz wsi.

- Jeżeli gmina pomoże nam w zakupie niezbędnych urządzeń i materiałów, to wszystko uda się zrobić tak, jak to sobie zaplanowaliśmy. Wieś zawsze może liczyć na pomoc sponsorów. Małgorzata i Krzysztof Leśny ze Szczecina, a także pochodzący z Anglii John, mają tu swoje domy i chętnie angażują się w pomoc.

Krzysztof Bednarek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.