Jakub Nowak

W szkole muzycznej we Wschowie będą dni otwarte

Dni otwarte zainauguruje tradycyjny koncert uczniów. Fot. arch. PSM we Wschowie Dni otwarte zainauguruje tradycyjny koncert uczniów.
Jakub Nowak

Kochasz grać na instrumentach? Państwowa Szkoła Muzyczna im. Karola Kurpińskiego organizuje już niedługo dni otwarte.

Dni otwarte wschowskiej placówki znajdującej się przy ul. Głogowskiej 11 rozpoczną się w przyszłym tygodniu i potrwają w sumie trzy dni: od 16 do 18 maja. Zgodnie z tradycją, całość zainauguruje koncert w wykonaniu uczniów i nauczycieli, który odbędzie się w poniedziałek o godz. 17.00. Podczas dni otwartych będzie można uzyskać informacje o ofercie edukacyjnej szkoły, poznać zasady naboru, obejrzeć sam budynek od środka, ale także porozmawiać z nauczycielami, którzy odpowiedzą na pytania związane z nauką gry na instrumentach.

Przypomnijmy: placówka prowadzi naukę gry na: fortepianie, harfie, skrzypcach, wiolonczeli, gitarze, akordeonie, trąbce, flecie, oboju, klarnecie, saksofonie, puzonie, tubie i perkusji. - Wnioski o przyjęcie do szkoły będą przyjmowane do dnia 25 maja - informuje dyrektor, Krystyna Turowska. - Zaplanowaliśmy też zajęcia przygotowawcze przed egzaminem wstępnym dla wszystkich chętnych. 30 maja kandydaci zostaną sprawdzeni pod kątem predyspozycji i uzdolnień muzycznych przez komisję złożoną z nauczycieli szkoły - zaznacza.

Dni otwarte zainauguruje tradycyjny koncert uczniów.
arch. PSM we Wschowie Dni otwarte zainauguruje tradycyjny koncert uczniów.
Jakub Nowak

Dziennikarz i kierownik oddziału w Nowej Soli.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.