W Szprotawie wygonią dziki z miasta?

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

W Szprotawie wygonią dziki z miasta?

Małgorzata Trzcionkowska

Krótko z Żagania, Szprotawy i Iłowej

Burmistrz Józef Rubacha informuje mieszkańców ulic: Poniatowskiego, Podgórnej, 1 Maja, Sobieskiego, Lotników, Gdańskiej, Żagańskiej, że ponownie zostanie rozsypany środek odstraszający dziki. Akcja będzie trwała od dzisiaj, do piątku 18 grudnia. Środek będą rozsypywać na obszarze ok. 26 ha pracownicy interwencyjni Urzędu Miejskiego. Preparat nie jest szkodliwy dla ludzi i zwierząt. Urzędnicy proszą, aby nie wyrzucać resztek jedzenia na pola.

Spotkanie rozpocznie się w niedzielę 20 grudnia o godz. 11.00 na placu Wolności. Zapraszają burmistrz Paweł Lichtański oraz proboszcz parafii pw. Najświętszego Serca Pana Jezusa ks. Tadeusz Lubiatowski. Na jarmarku będzie można kupić świąteczne towary, zaś dzieci udekorują drzewko. O 14.00 rozpocznie się Wigilia dla mieszkańców, podczas której serwowane będą tradycyjne potrawy. Najpiękniejsze kolędy zaśpiewają dzieci i młodzież.

Słuchacze Uniwersytetu Trzeciego Wieku zbierają dary dla samotnych i chorych seniorów z gminy. Można je przynosić codziennie w godz. 10.00–12.00, do środy, 16 grudnia do biura SzUTW w Domu Kultury, I piętro, pok. nr 113. Dyżury pełnią słuchacze uniwersytetu.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.