W tym miesiącu promy kursują już trochę dłużej

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Marek Białowąs

W tym miesiącu promy kursują już trochę dłużej

Marek Białowąs

Od minionego poniedziałku wszystkie lubuskie promy na Odrze przewożą podróżnych o półtorej godziny dłużej niż w styczniu.

Jeszcze w styczniu promy w Połęcku, Brodach, Pomorsku i Milsku czynne były od godz. 8.00 do 16.00. Od 1 lutego czynne są dłużej. Z przeprawy przez rzekę można skorzystać już dziś w godz. 7.00 - 16.30. Oczywiście pod warunkiem, że są odpowiednie warunki do bezpiecznej żeglugi. Gdy rzeka ma zbyt niski lub wysoki stan wody, w czasie silnego wiatru lub przy złej widoczności oraz gdy nurtem płynie kra - promy nie kursują.

- O tym, czy danego dnia czynne są promy, możemy się dowiedzieć na naszej stronie internetowej www.zdw.zgora.pl. W tym miesiącu aktualne informacje o promach pojawiają się na naszej stronie po godzinie 7.00 rano - powiedziała Iwona Stańczyk, naczelnik wydziału dróg i mostów Zarządu Dróg Wojewódzkich w Zielonej Górze. Przed godz. 7.00 informacje na stronie mówią o stanie promów w dzień poprzedni.

Od przyszłego miesiąca ponownie wydłuży się praca promów. Czynne będą do godz. 18.00. Promy na przeprawach mogą przewozić pojazdy o masie całkowitej nie przekraczającej sześć ton.

Autor: Marek Białowąs

Marek Białowąs

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.