W unihokeju mają brązowy medal

Czytaj dalej
Fot. Waldemar Wylegalski
Szymon Cieślak

W unihokeju mają brązowy medal

Szymon Cieślak

Reprezentantki Publicznego Gimnazjum nr 3 w Żninie zajęły trzecie miejsce w finale Mistrzostw Województwa Kujawsko - Pomorskiego w unihokeju, który został rozegrany w Zbicznie koło Brodnicy.

W finałowych rozgrywkach żninianki musiały zmierzyć się z przeciwniczkami z Rogowa, Wielgiego, Popowa Biskupiego, Tłuchowa i Brzozia.

- Losowanie sprawiło, że w swoim pierwszym meczu gimnazjalistki ze Żnina spotkały się z koleżankami z Rogowa. Lepsze w tym spotkaniu okazały się żninianki. Kolejne mecze gimnazjalistek ze Żnina przebiegały ze zmiennym szczęściem. Dziewczęta z PG 3 Żnin najpierw zremisowały z zespołem z Tłuchowa, a następnie pechowo przegrały z drużyną z Wielgiego i w tej fazie rozgrywek znajdowały się poza strefą medalową. Hokeistki ze Żnina na mecz z Popowem Biskupim wychodziły ze świadomością, że muszą zwyciężyć, jeśli chcą spełnić swoje marzenia o medalu. Nie zawiodły swoich nadziei i wygrały aż 5:0 - relacjonuje przebieg turnieju Wojciech Urbanowski, opiekun drużyny.

Ostatni mecz z rywalkami z Brzozia był najbardziej emocjonującym spotkaniem finałów mistrzostw w Zbicznie.

- Zwyciężył w nim zespół z Brzozia i wywalczył tym samym złoty medal, a dziewczyny ze Żnina schodziły z boiska ze świadomością, że mimo przegranej w tym spotkaniu osiągnęły życiowy sukces zdobywając brązowy medal - dodaje Wojciech Urbanowski.

Szymon Cieślak

Pracuję w Żninie. Zajmuję się przede wszystkim tematyką z terenu powiatu żnińskiego. Głównie robię zdjęcia. Publikuję na portalu znin.naszemiasto.pl oraz pomorska.pl. Moje publikacje można śledzić także w Gazecie Pomorskiej.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.