W wakacje tłumy ruszą na kąpielisko

Czytaj dalej
Fot. Grzegorz Kozakiewicz
Grzegorz Kozakiewicz

W wakacje tłumy ruszą na kąpielisko

Grzegorz Kozakiewicz

Dobiegają końca prace nad kompleksem rekreacyjnym przy ul. Źródlanej w Żarach. Miasto deklaruje otwarcie pierwszego dnia wakacji.

Dziś mija termin składania ofert w konkursie na dostawę dwóch ekologicznych placów zabaw, które staną na terenie kompleksu rekreacyjnego przy Źródlanej. Wybrany oferent będzie miał czas do 10 czerwca, by zamontować je na miejscu. Urządzenia mają sprawić, by kąpielisko stało się atrakcyjne także poza sezonem.

Tymczasem dobiegają końca prace przy drodze dojazdowej. Gotowa jest instalacja kanalizacyjna. Trwa budowa nawierzchni ulicy Źródlanej i miejsc postojowych od strony ul. Św Brata Alberta. Na swoją kolej czekają jeszcze chodniki z polbruku. Teren musi także zostać uporządkowany. Dziś przechodniów witają hałdy tłucznia i piasku.

Trwają prace przy budowie drogi dojazdowej do kompleksu rekreacyjnego przy Źródlanej. Drugi etap prac zakończyć się miał w maju. Otwarcie pierwotnie
Grzegorz Kozakiewicz Trwają prace przy budowie drogi dojazdowej do kompleksu rekreacyjnego przy Źródlanej. Drugi etap prac zakończyć się miał w maju. Otwarcie pierwotnie zaplanowano na 1 czerwca.

- Uporaliśmy się z budową budynku gospodarczego na terenie obiektu - mówi Adam Stypiński z firmy Eco - Green Investment, która jest jednym z wykonawców drugiego etapu inwestycji. - W tej chwili kończymy prace zewnętrzne. Trwają testy urządzeń z lokalizowanych w budynku.
Jak deklaruje magistrat, otwarcie kompleksu nastąpi pierwszego dnia wakacji. Jednak pierwotną datę wyznaczono na 1 czerwca. Przesunięcie terminu było tematem wymiany zdań podczas ostatniej sesji rady miasta. Pytał o niego radny Rudolf Kikowicz.

8 lat spłacać będą jeszcze mieszkańcy Żar kredyt, który zaciągnięto na budowę kompleksu

- Po co wam basen 1 czerwca? Przecież wtedy jest jeszcze zimno! - zauważył rezolutnie przewodniczący rady, Dariusz Grochla.
Budowa odkrytego basenu trwa od grudnia 2014 roku. Podmiejska inwestycja miała być ukoronowaniem kadencji poprzedniego burmistrza, Wacława Maciuszonka. Projekt wyłoniono w otwartym konkursie architektonicznym.

Założenia kompleksu zmieniano jednak wielokrotnie. W trakcie prac zrezygnowano z szamb, w których gromadzone miały być nieczystości. Od podstaw postawiono budynek gospodarczy z przebieralniami, który ostatecznie okazał się niezdatny do remontu. Place zabaw i boiska do piłki siatkowej to kolejne modyfikacje. Jak zapowiada ratusz, jeśli basen okaże się za mały dla licznie odwiedzających go gości, rozważona zostanie budowa następnej niecki. Koszt wszystkich prac wynosi jak dotąd blisko 20 mln zł. Dzięki zastosowaniu tzw. montażu finansowego, rozłożony zostanie na najbliższe dziesięć lat.

Autor: Grzegorz Kozakiewicz

Grzegorz Kozakiewicz

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.