W Żaganiu rusza wypożyczalnia rowerów

Czytaj dalej
Fot. Małgorzata Trzcionkowska
Małgorzata Trzcionkowska

W Żaganiu rusza wypożyczalnia rowerów

Małgorzata Trzcionkowska

30 kwietnia w Pałacu Książęcym rusza darmowa wypożyczalnia rowerów, którymi będzie można pojeździć po parku. Zostały kupione dzięki dofinansowaniu z Unii Europejskiej.

Jednośladów jest 12, a kosztowały ok. 9 tys. zł. Z powodu przeciągającej się rewitalizacji parku przez trzy lata stały w magazynie. Już za kilka dni będą się nimi mogli cieszyć spacerowicze.

- W tej chwili mamy już gotowy regulamin ich wypożyczania - tłumaczy Paweł Lóssa, prezes spółki Pałac Książęcy w Żaganiu. - Wysłaliśmy go do prawnika, żeby ocenił wszystkie zapisy. Za kilka dni przepisy wypożyczania rowerów będą już powszechnie dostępne.

Rowery miejskie będzie mógł wypożyczyć każdy chętny. I to zupełnie za darmo. Jednak będzie musiał zostawić w wypożyczalni dokument tożsamości i kucję w wysokości 100 zł. Będzie można jeździć przez dwie godziny. Jeśli rower zostanie zwrócony w określonym czasie i nie zniszczony, kaucja będzie zwracana. Jednoślady będą stały przy baszcie, przy wejściu do parku. Tam też będzie się znajdować ich wypożyczalnia. Są też pomysły na organizowanie wycieczek rowerowych po parku, z oglądaniem kamieni - pamiątek historycznych, których jest tam bardzo wiele. Oprowadzać będą lokalni regionaliści.

Małgorzata Trzcionkowska

Pracuję w oddziale w Żaganiu. Interesuje mnie to, co się dzieje w moim mieście.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.