W Zielonej Górze szykują się wielkie zmiany!

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Natalia Dyjas

W Zielonej Górze szykują się wielkie zmiany!

Natalia Dyjas

Oj, szykują się wielkie zmiany! Wypięknieją tereny ul. Osadniczej, Wzgórza Braniborskiego. A o przyszłości tych miejsc mogą zadecydować mieszkańcy.

- Czym jest rewitalizacja? - zastanawia się Mariusz Kwiatkowski, dr hab. prof. UZ z Instytutu Socjologii. - Inaczej możemy to nazwać ożywianiem.

A dokładnie ożywianiem terenów z problemami społecznymi czy gospodarczymi. Tyle z teorii. A jak to wygląda w praktyce? Miasto pozyskało miliony złotych z funduszy zewnętrznych na odnowienie najbardziej zaniedbanych terenów. Teraz wyznaczony obszar zmian ma się powiększyć o: rejon Wzgórza Braniborskiego, dolinę Złotej Łączy oraz teren Wzgórz Piastowskich. Mieszkańcy mogą decydować o przyszłości tych fragmentów miasta. I... już zgłaszają pierwsze wątpliwości.

- Czy ktoś robił rozeznanie w śródmieściu?- pytała na spotkaniu z urzędnikami mieszkanka placu Matejki, który też doczeka się zmian. - Planowane 50 miejsc parkingowych to zdecydowanie za mało. Wieczorem nie mamy gdzie parkować!

Więcej przeczytasz w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

Tomasz Połczyński z  ZGKiM
Mariusz Kapała Tomasz Połczyński z ZGKiM podwiesza winorośla i jako zielonogórzanin jest zadowolony, że Winne Wzgórze się zmieni.
Natalia Dyjas

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.