W Zielonej Górze szykują się wielkie zmiany!

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
Natalia Dyjas

W Zielonej Górze szykują się wielkie zmiany!

Natalia Dyjas

Oj, szykują się wielkie zmiany! Wypięknieją tereny ul. Osadniczej, Wzgórza Braniborskiego. A o przyszłości tych miejsc mogą zadecydować mieszkańcy.

- Czym jest rewitalizacja? - zastanawia się Mariusz Kwiatkowski, dr hab. prof. UZ z Instytutu Socjologii. - Inaczej możemy to nazwać ożywianiem.

A dokładnie ożywianiem terenów z problemami społecznymi czy gospodarczymi. Tyle z teorii. A jak to wygląda w praktyce? Miasto pozyskało miliony złotych z funduszy zewnętrznych na odnowienie najbardziej zaniedbanych terenów. Teraz wyznaczony obszar zmian ma się powiększyć o: rejon Wzgórza Braniborskiego, dolinę Złotej Łączy oraz teren Wzgórz Piastowskich. Mieszkańcy mogą decydować o przyszłości tych fragmentów miasta. I... już zgłaszają pierwsze wątpliwości.

- Czy ktoś robił rozeznanie w śródmieściu?- pytała na spotkaniu z urzędnikami mieszkanka placu Matejki, który też doczeka się zmian. - Planowane 50 miejsc parkingowych to zdecydowanie za mało. Wieczorem nie mamy gdzie parkować!

Więcej przeczytasz w wydaniu plus.gazetalubuska.pl

Tomasz Połczyński z  ZGKiM
Mariusz Kapała Tomasz Połczyński z ZGKiM podwiesza winorośla i jako zielonogórzanin jest zadowolony, że Winne Wzgórze się zmieni.
Natalia Dyjas

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.