Walentynki na sportowo. Zbliża się półmaraton!

Czytaj dalej
Fot. Pixabay
Kacper Chudzik

Walentynki na sportowo. Zbliża się półmaraton!

Kacper Chudzik

- Nie ma miłości bez bólu – śmieje się Jerzy Górski, organizator Walentynkowego Zimowego Półmaratonu, który jest już... tuż-tuż.

Dzień zakochanych coraz bliżej, więc aby tradycji stało się zadość, w najbliższą niedzielę zorganizowany zostanie zimowy półmaraton. To znakomita okazja, by spędzić ten niezwykły dzień „na sportowo”. W tym roku impreza odbędzie sie na torze motocrossowym na Górkowie.

– Chcemy uczcić w ten sposób ten piękny dzień, bo zawsze powtarzamy, że nie ma miłości bez bólu – komentuje organizator tego wydarzenia, Jerzy Górski. Jak się dowiedzieliśmy, trasa tegorocznego półmaratonu również będzie wiodła po tradycyjnej pętli, która mierzy dokładnie 2,1 km. Maksymalnie będzie można pokonać dziesięć okrążeń, które złożą się właśnie na dystans półmaratonu.

Warto podkreślić, że impreza nie będzie jednak miała formuły tradycyjnych zawodów biegowych.

– Będzie to oficjalny trening, ale z taką namiastką zawodów, bo będzie mierzony czas, będzie komisja sędziowska i całe zabezpieczenie. Formuła biegu będzie dostosowana do wszystkich biegaczy. Tych, którzy będą chcieli przebiec symboliczny dystans, ale również tych, którzy biegają bardziej profesjonalnie. Każdy z uczestników będzie sam decydował, po którym okrążeniu zejdzie z trasy, a na symbolicznej mecie otrzyma certyfikat miłości do biegania – wyjaśnia J. Górski.

Na uczestników będzie czekał na słodki poczęstunek, ale także... niespodzianki.

– Planujemy także każdą parę, która przebiegnie za rękę pełny dystans, uhonorować specjalnym pakietem startowym kwietniowego Crossu Straceńców – zdradza J. Górski.

Walentynki na sportowo. Zbliża się półmaraton!
arch. crossstracencow.pl Koszt udziału w biegu wynosi 30 złotych. Połowa tej sumy powędruje na leczenie małej głogowianki Amelki Brzezińskiej.

Aby wziąć udział w imprezie, należy wypełnić formularz i zarejestrować się na stronie www.crossstracencow.pl. Weryfikacja uczestników rozpocznie się w niedzielę, 14 lutego o godzinie 9.45. Godzinę później odbędzie się odprawa techniczna, a o godzinie 11.00 rozpocznie się bieg główny.

Koszt udziału wynosi 30 złotych, a połowa tej sumy powędruje na leczenie małej głogowianki Amelki Brzezińskiej, która urodziła się z wadą serca.

Kacper Chudzik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.