Warta inwestycji Warta, czyli co Gorzów może mieć z rzeki

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Tomasz Rusek

Warta inwestycji Warta, czyli co Gorzów może mieć z rzeki

Tomasz Rusek

Dziś Warta w Gorzowie głównie… jest. A można by ją wykorzystać. Bardziej niż do podziwiania widoków, zaliczania rejsów Kuną czy urządzania koło niej imprez.

Czemu w ogóle zajmujemy się rzeką w „Głosie Gorzowa”? Ponieważ w piątek poświęcono jej specjalną konferencję pod hasłem „Gorzów z Wartą więcej wart”. Po co? - By zwrócić uwagę na rzekę. Potencjał Warty jest ogromny. Od gospodarczego przez turystyczny i kulturalny aż po edukacyjny, a nawet społeczny. Nasze położenie i zasoby turystyczne są dużym atutem. Ponadto gospodarczo też można wykorzystać rzekę do rozwoju miasta. Warto stworzyć warunki do działalności portu rzecznego, do rejsów, by pokazać krajobrazy, lasy, jeziora, uroki miejscowości turystycznych. Choć na razie na trasie rzecznej Gorzów nie jest perełką - przyznaje Marta Bejnar - Bejnarowicz, która była jedną z organizatorek spotkania.

Czytaj w sobotę, 19 listopada, w ,,Gazecie Lubuskiej" oraz w serwisie plus.gazetalubuska.pl

Tomasz Rusek

Najwięcej moich tekstów znajdziecie obecnie na stronie międzyrzecz.naszemiasto.pl. Żyję newsami, ciekawostkami, inwestycjami, problemami i dobrymi wieściami z Międzyrzecza, Skwierzyny, Trzciela, Przytocznej, Pszczewa i Bledzewa.
To niezywkły powiat, moim zdaniem jeden z najpiękniejszych (i najciekawszych!) w Lubuskiem. Są tam też wspaniali ludzie, z którymi mam szansę porozmawiać na facebookowym profilu Głos Międzyrzecza i Skwierzyny. Wpadnijcie tam koniecznie. Udało się nam stworzyć wraz z ponad 15 tysiącami ludzi fajne, przyjazne miejsce, gdzie znajdziecie newsy, piękne zdjęcia, relacje z ważnych wydarzeń i - codziennie! - najnowszą prognozę pogody. Bo od pogody zaczynamy dzień.


Staram się pilnować najważniejszych spraw i tematów. Sporo piszę o:


jeziorze Głębokim, o inwestycjach, czy atrakcjach turystycznych, ale poruszamy (MY - bo wiele tematów do załatwienia i opisania podpowiadacie Wy, Czytelnicy) dziesiątki innych spraw. 
Dlatego przy okazji wielkie dzięki za Wasze komentarze, opinie, zaangażowanie i wsparcie.Zdarza się też, że piszę o Gorzowie. To moje rodzinne miasto, które - tak lubię myśleć - znam jak własną kieszeń. Cały czas się zmienia, rozbudowuje, wiecznie są tu jakieś remonty i inwestycje, więc pewnie jeszcze przez lata nie zabraknie mi tematów! 


Do Gazety Lubuskiej (portal międzyrzecz.naszemiasto.pl jest jej częścią) trafiłem niemal 20 lat temu. Akurat zakończyłem swoją kilkuletnią przygodę z Radiem Gorzów i Radiem Plus, więc postanowiłem się sprawdzić w słowie pisanym (choć mówione było świetną przygodą). I tak się sprawdzam, i sprawdzam, i sprawdzam. Musicie bowiem wiedzieć, że Lubuska sprzed nastu lat i obecna to zupełnie inne gazety. Dziś, poza pisaniem, robimy zdjęcia, nagrywamy filmy, przygotowujemy relację. Żaden dzień nie jest takim sam. I chyba dlatego tak lubię tę pracę.

Lubię też: • jazdę na rowerze

 • pływanie

 • urlopy

 • gołąbki

 • seriale

 • lenistwonie przepadam za: • winem

 • górami

 • ogórkową

 • tłumem

 • hałasami

 • wczesnym wstawaniem (aczkolwiek nieźle mi wychodzi!)OK, w ostateczności mogę zjeść ogórkową.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.