Jarosław Miłkowski

Warta wciąż wysoka. Czy mieszkańcy Gorzowa powinni się już bać?

Warta wciąż wysoka. Czy mieszkańcy Gorzowa powinni się już bać? Fot. Daniel Adamski/Urząd Miasta w Gorzowie
Jarosław Miłkowski

– Wały przeciwpowodziowe są w bardzo dobrym stanie. Bez problemu wytrzymają obecny stan wody – mówią eksperci hydrologii. We wtorek 6 lutego przed południem Warta miała 462 cm.

– Jesteśmy gotowi na ewentualne reagowanie, ale potrzeby ogłoszenia alarmu nie ma – mówi Jarosław Żółtowski, dyrektor wydziału bezpieczeństwa i zarządzania kryzysowego w gorzowskim magistracie.

Urzędnicy od dłuższego czasu uważnie przyglądają się temu, jak duża jest woda w Warcie. Stan alarmowy wynosi bowiem w Gorzowie 440 cm, a wtorkowej nocy (o g. 3) był on przekroczony o 23 cm.

Pozostało jeszcze 60% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.