Jarosław Miłkowski

Warunki pracy są coraz lepsze. Dzisiaj w Polsce rządzi pracownik

Warunki pracy są coraz lepsze. Dzisiaj w Polsce rządzi pracownik Fot. Pixabay.com
Jarosław Miłkowski

- Pracownik w Polsce na pewno ma dziś lepiej niż przed laty. Ma prawo wyboru miejsca, gdzie się zatrudni. Poza tym od mniej więcej trzech lat polski rynek pracy jest rynkiem pracownika. To pracownik dyktuje warunki. Pracodawcy, by dalej chciał on pracować w danej firmie, oferują wiele mu bonusów. Starają się, by człowiek był zadowolony z tego, że pracuje w danym miejscu – mówi nam Maciej Jankowski, przewodniczący zielonogórskiej Solidarności. Ze związkowcami rozmawiamy w przeddzień święta pracy, które przypada 1 maja (o historii tego dnia czytaj w ramce).

Coraz wyższa płaca minimalna, wzrost wynagrodzeń, szukanie zatrudnienia za granicą i coraz większa liczba pracowników zza wschodniej granicy – tak wygląda nasz rynek pracy w przeddzień kolejnego święta. Święta pracy.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.