Wasze listy: Dom prawie jak ten prawdziwy

Czytaj dalej
Fot. sxc.hu
Ilona Burkowska

Wasze listy: Dom prawie jak ten prawdziwy

Ilona Burkowska

Drodzy Czytelnicy - czekamy na Wasze listy i opinie: [email protected]

W Domu Pomocy społecznej w Toporowie swoje miejsce do życia znalazło 79 mieszkańców z niepełnosprawnością intelektualną, której współtowarzyszą również upośledzenie narządu ruchu, słuchu i wzroku, mózgowe porażenie dziecięce, epilepsja oraz przebyte choroby nowotworowe i układu oddechowego. Zamieszkują tu zarówno kobiety jak i mężczyźni w wieku od 9 do 70 lat.

Dom stara się stworzyć mieszkańcom warunki o najwyższym standardzie, jak najbardziej zbliżone do panujących w normalnej rodzinie.

Na co dzień mieszkańcy uczą się w oddziale szkoły specjalnej, są uczestnikami warsztatów terapii zajęciowej, realizują i rozwijają zainteresowania na zajęciach terapii zajęciowej, odnosząc sukcesy w wielu dziedzinach życia.

Podopieczni DPS w Toporowie bardzo sobie cenią pracę w zespole teatralnym „Jesteśmy”, gdzie wspólnie pracują nad przygotowywaniem programu artystycznego, który wystawiany jest przy okazji różnych okoliczności w kościołach, świetlicach wiejskich, na festynach itp. Sportowe preferencje realizują np. poprzez grę w bocce, nordick walking, wycieczki rowerowe.

Dom często wspierany jest przez darczyńców w formie finansowej i rzeczowej. Naszymi wieloletnimi partnerami w tym zakresie są firmy i osoby prywatne z naszego regionu. Tegoroczne świąteczne prezenty dla naszych podopiecznych, a dokładnie produkty, które posłużą nam do ich przygotowania otrzymamy od firmy Ekantor.pl, której właścicielem jest znany w naszym regionie Port2000.

Na terenie naszego ośrodka działa drużyna harcerska „Nieprzetartego szlaku”, prowadzone są zajęcia plastyczno-techniczne, kulinarne, uczące zaradności i samodzielności w codziennym życiu.

Przyjmujemy każdą pomoc, zarówno finansową jak i w postaci darów, o które zawsze prosimy, ponieważ potrzeby przewyższają nasze możliwości finansowe, a w szczególności: odzież, bieliznę pościelową i osobistą, środki higieniczno-kosmetyczne, papiernicze, sprzęt rehabilitacyjny, wózki inwalidzkie, łóżka, materace przeciwodleżynowe, rowery itp.

Każdą taką inicjatywę przyjmujemy z wdzięcznością i bardzo dziękujemy, życząc tym wspaniałym i często bezinteresownym osobom Roku wielu łask Bożych, dużo zdrowia i pomyślności osobistej i zawodowej, aby wrażliwość na potrzeby innych nigdy się w nich nie wypaliła.

Dyrektor DPS w Toporowie
Katarzyna Patrzek-Lebiotkowska

Ilona Burkowska

Gdy dzwonicie do „Gazety Lubuskiej”, to zwykle ja podnoszę słuchawkę... W dziale łączności z Czytelnikami pracuję od 8 lat. Pomagam, podpowiadam, dzwonię, piszę pisma, kontaktuję Was ze specjalistami. Działam z Wami i dla Was. I to właśnie uwielbiam w tej pracy.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.