Marcin Koziestański

Watykan zapowiedział wizytę Franciszka w Kazachstanie. Możliwe spotkanie z Patriarchą Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego Cyrylem

Franciszek planuje wizytę w Nur-Sultanie w dniach 13-15 września, gdzie weźmie udział w VII Kongresie Przywódców Światowych i Tradycyjnych Religii. Fot. fot. Twitter Ukrainska Prawda Franciszek planuje wizytę w Nur-Sultanie w dniach 13-15 września, gdzie weźmie udział w VII Kongresie Przywódców Światowych i Tradycyjnych Religii.
Marcin Koziestański

Papież Franciszek weźmie udział we wrześniowym spotkaniu przywódców religijnych w Kazachstanie. Wcześniej mówił, że ma nadzieję spotkać się tam z patriarchą Rosyjskiego Kościoła Prawosławnego, który wspiera wojnę na Ukrainie.

Franciszek planuje wizytę w Nur-Sultanie w dniach 13-15 września, gdzie weźmie udział w VII Kongresie Przywódców Światowych i Tradycyjnych Religii - poinformował Watykan. W kilku ostatnich wywiadach Papież powiedział, że ma nadzieję spotkać się w stolicy Kazachstanu z patriarchą Cyrylem, który w pełni popiera inwazję Rosji na Ukrainę.

Franciszek planował spotkanie z Cyrylem już wcześniej, bo 14 czerwca w Jerozolimie, ale ostatecznie odwołał je za radą watykańskich dyplomatów. Jeśli wrześniowe spotkanie dojdzie do skutku, będzie to drugie w historii. Pierwsze odbyło się na Kubie w 2016 roku. Było ono pierwszym takim spotkaniem papieża z przywódcą Rosyjskiej Cerkwi Prawosławnej od czasu rozłamu w 1054 roku.

[polecany]23228371[/polecany]

Co prawda Cyryl nie jest wymieniony w oficjalnym oświadczeniu Watykanu na temat podróży papieża do Kazachstanu. Aplikacja została opublikowana w języku rosyjskim, włoskim i angielskim.

[video]29725[/video]

Przypomnijmy, że w czerwcu Wielka Brytania nałożyła sankcje na Cyryla za „jego widoczne poparcie dla rosyjskiej agresji militarnej na Ukrainę”. Z kolei Węgry zablokowały próbę nałożenia podobnych sankcji przez UE.

lena

Marcin Koziestański

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.