Marta Żbikowska

Wcześnie wykrytego raka jądra można wyleczyć

Znakiem rozpoznawczym akcji Movember są wąsy. Organizatorzy i uczestnicy zapuszczają je już od października. Bo wąs to dobry sposób na rozpoczęcie rozmowy Fot. Marek Szawdyn Znakiem rozpoznawczym akcji Movember są wąsy. Organizatorzy i uczestnicy zapuszczają je już od października. Bo wąs to dobry sposób na rozpoczęcie rozmowy - najpierw pada pytanie skąd pomysł na taką zmianę wizerunku, a potem już łatwiej przejść do męskich problemów
Marta Żbikowska

Zapuszczenie wąsów nie wystarczy, choć jest konieczne, aby wziąć udział w kampani Movember. Drugim warunkiem jest udział w badaniach.

Poziom wiedzy w społeczeństwie na temat męskich nowotworów ciągle jest zbyt mały - uważają specjaliści. - Kiedy przeprowadzaliśmy ankietę na ten temat wśród studentów, wielu z nich nie wiedziało, że istnieje taka jednostka chorobowa jak rak jądra - przyznaje profesor Zbigniew Kwias, wybitny urolog z Katedry i Kliniki Urologii i Onkologii Urologicznej Uniwersytetu Medycznego w Poznaniu. - Sam jestem przerażony tym brakiem świadomości, tym bardziej, że od ponad dwudziestu lat próbuję edukować mężczyzn w tym zakresie i zachęcać, aby zadbali o swoje zdrowie.

Pozostało jeszcze 86% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Marta Żbikowska

[email protected]

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.