Wędrowiec nie ma czasu na nudę. Tym razem zawędrował do sąsiadów

Czytaj dalej
Fot. PTTK Krosno Odrzańskie
Łukasz Koleśnik

Wędrowiec nie ma czasu na nudę. Tym razem zawędrował do sąsiadów

Łukasz Koleśnik

Aktywne przez cały rok krośnieńskie koło Wędrowiec zakończyło sezon. Turyści wybrali się do Niemiec i byli na jarmarku.

Koło Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego Wędrowiec na ostatnią tegoroczną wycieczkę ruszyło do sąsiadów. W eskapadzie uczestniczyło czterdziestu turystów. Najpierw zwiedzili kurort Oybin. - Jest to uzdrowisko położone w sercu niemieckich Gór Łużyckich. Miasteczko o wspaniałych widokach, na szczycie góry znajdują się ruiny twierdzy i klasztoru - opowiada prezes krośnieńskiego koła Jan Muńko.

Na tym jednak wyprawa się nie skończyła. Jej uczestnicy pojechali do Goerlitz, gdzie zwiedzili średniowieczną starówkę. Jak przyznał pan Jan, tych widoków nie da się zapomnieć: - To zespół najciekawszych zabytków wszystkich stylów architektonicznych. Zobaczyliśmy kościół św. Piotra i Pawła oraz replikę Grobu Pańskiego.

Turyści byli też na jarmarku bożonarodzeniowym, który akurat odbywał się na rynku w Goerlitz. Dzięki temu, jak przyznają, mieli okazję poczuć klimat zbliżających się świąt Bożego Narodzenia. - Tam jest trochę inaczej niż u nas. Czas adwentowy jest huczniej obchodzony niż główne święta - zauważa Wanda Kuczyk.

Prezes Jan Muńko zapowiada, że kolejny rok również będzie obfitował w atrakcyjne wycieczki. - Planujemy wiele wyjazdów. Będziemy zwiedzać Polskę, ale nie zabraknie również wycieczek zagranicznych. Prawdopodobnie znów odwiedzimy Litwę oraz kraje skandynawskie. Oczywiście nasi cykliści ponownie będą podróżować po Niemczech - podkreśla prezes koła Wędrowiec. - Zapraszamy do nas nowe osoby. Gwarantujemy, że dobrze spędzą czas, zapewniamy wspaniałe widoki - mówi.
Stali bywalcy już nie mogą doczekać się kolejnych wypraw. - Każda z nich to nowa przygoda - mówi pani Elżbieta.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.