Wiadomości z powiatu nowosolskiego

Czytaj dalej
Fot. Dariusz Sankowski/Pixabay
(red.)

Wiadomości z powiatu nowosolskiego

(red.)

Kożuchów: Na Walentynki Stanisław Tym

14 lutego Kożuchów odwiedzi Stanisław Tym z kabaretem Rewers. Swój program zaprezentują w Zamku. Początek zabawy o 16.00. Bilety w cenie 25 zł można kupić w sekretariacie CK Zamek.

Nowe Miasteczko: Walentynki przy świecach

13 lutego o godz. 18.00 w Gminnym Ośrodku Kultury odbędzie się wieczór walentynkowy z zespołem New Message. Cena biletu wynosi 10 zł (dostępne są w bibliotece). Gwarantowana dobra atmosfera przy świecach, kawa oraz... niespodzianka.

Nowe Miasteczko: W gminie wystąpi kabaret Jurki!

W najbliższą niedzielę w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury w Nowym Miasteczku odbędzie się występ kabaretu Jurki. Impreza rozpocznie się o godz. 20.00, bilety (do nabycia w bibliotece) kosztują 35 zł. Więcej informacji można uzyskać pod numerem telefonu: 517 332 836.

Sława: Konkurs i wystawa wypieków

20 marca w sali wiejskiej w Krążkowie odbędzie się XV Gminny Konkurs i Wystawa Wypieków Wielkanocnych. Początek o godz. 13.30. Zgłoszenia można wysyłać do 11 marca. Szczegółowe informacje w domu kultury.

Nowa Sól: Spotkania w sprawie sześciolatków

W tym tygodniu rozpoczęły się spotkania prezydenta miasta z rodzicami. Władze Nowej Soli chcą namawiać ich do posłania sześciolatków do szkół. Dlaczego? Dlatego, że w przeciwnym razie zabraknie miejsc dla trzylatków w przedszkolach, będą też zwolnienia nauczycieli... Oto harmonogram spotkań na najbliższe dni:

Sława: Żołnierze Wyklęci będą mieć rondo?

Czy rondo na zbiegu ulic Powstańców Śląskich i Wiejskiej zostanie nazwane imieniem Żołnierzy Wyklętych? Wiele na to wskazuje. Przypomnijmy, że inicjatywa miała swój początek w petycji, która wpłynęła do sławskiego magistratu. W odpowiedzi urząd zorganizował trwające dwa miesiące głosowanie. Jak się później okazało, ponad 70 proc. mieszkańców poparło ten pomysł. W Komisji ds. Nazewnictwa Ulic, Rond i Placów w gminie Sława, czterech członków było za, jedna osoba wstrzymała się od głosu. Tym samym stosowna uchwała została wpisana w porządek obrad lutowej sesji rady miejskiej i to właśnie radni podejmą ostateczną decyzję.

(red.)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.