Leszek Kalinowski

Wiadomości z Zielonej Góry

Leszek Kalinowski

Nie chcesz by twoje potomstwo nudziło się przez ferie w domu? Sprawdź.

Dziś porady prawne dla Czytelników w Zielonej Górze
Czy żona może żądać alimentów od męża? Do którego sądu kieruje się sprawę spadkową? Na pytania z prawa rodzinnego i spadkowego można uzyskać odpowiedzi w czasie dzisiejszego dyżuru w redakcji „GL” przy al. Niepodległości 25 - w godz. 12.00 - 14.00. Na Czytelników czeka prawnik, Grażyna Mazurek.

Nowy rok z chórami i orkiestrami w Zielonej Górze
Dziś, 14 stycznia, o 17.00 w auli Uniwersytetu Zielonogórskiego przy ul. Podgórnej 50 odbędzie się koncert noworoczny w wykonaniu orkiestr i chórów z Państwowej Szkoły Muzycznej I i II stopnia. Wstęp wolny.

Zaprasza Wspólnota Bukowińska
W sobotę o 14.00 przy ulicy Chrobrego 35 w Zielonej Górze odbędzie się spotkanie Bukowińczyków.

Informator na ferie! Cała strona propozycji
Tylko u nas! Podpowiemy, gdzie Wasze dzieci mogą ciekawie spedzić ferie. Jeden informator ukaże się w sobotę w „Tygodniku Zielonogórskim” i tam znajdą się propozycje dotyczące Zielonej Góry, powiatów świebodzińskiego i zielonogórskiego. Drugi, też w sobotę, w „Tygodniku Krosno Odrzańskie Gubin” - tylko dla pow. krośnieńskiego. O atrakcje zadbały nie tylko szkoły, ale głównie placówki kultury oraz ośrodki sportowe. Skorzystaj z podpowiedzi „GL”.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.