Jakub Nowak

Wiedzą już, jak robić przelewy i kupować w sieci

Kurs w bytomskiej bibliotece dla osób powyżej 50. roku życia trwał od 2 lutego do 17 marca. W Bytomiu Odrz. projekt cieszył się ogromnym powodzeniem, Fot. Archiwum Bytom Odrzański Kurs w bytomskiej bibliotece dla osób powyżej 50. roku życia trwał od 2 lutego do 17 marca. W Bytomiu Odrz. projekt cieszył się ogromnym powodzeniem, w sumie zapisały się na niego 24 osoby.
Jakub Nowak

Przez półtora miesiąca w bibliotece prowadzony był kurs dla osób po 50. roku życia., który uczył m.in. jak robić przelewy przez internet.

- Nasi kursanci byli wspaniali! - opowiada Janina Czechanowska, dyrektorka bytomskiej biblioteki, gdzie od lutego do końca ubiegłego tygodnia prowadzony był kurs dla osób powyżej 50. roku życia pt. „O finansach ... w bibliotece”. - Zdyscyplinowani, chłonni wiedzy i pojętni. No i średnia z testów wyniosła aż 99 proc.! - cieszy się szefowa placówki. Bytomska czytelnia byłą jedną z 98 bibliotek w całym kraju, które wzięły udział w kolejnej edycji programu, realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

- W Bytomiu Odrz. projekt cieszył się ogromnym powodzeniem, nie zmieścili się wszyscy chętni! - zaznacza nam J. Czechanowska. W sumie zapisały się 24 osoby. Jak się dowiedzieliśmy, przez ok. półtora miesiąca, kursanci nauczyli się m.in. jak robić przelewy przez internet, jak zrobić zakupy w sieci, ale także jak założyć lokaty, wyliczyć raty, ubezpieczyć mieszkanie, oszczędzać, przeliczać i, generalnie, zarządzać swoim budżetem domowym.

Jakub Nowak

Dodaj pierwszy komentarz

Komentowanie artykułu dostępne jest tylko dla zalogowanych użytkowników, którzy mają do niego dostęp.
Zaloguj się

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2023 Polska Press Sp. z o.o.