Jakub Nowak

Wiedzą już, jak robić przelewy i kupować w sieci

Kurs w bytomskiej bibliotece dla osób powyżej 50. roku życia trwał od 2 lutego do 17 marca. W Bytomiu Odrz. projekt cieszył się ogromnym powodzeniem, Fot. Archiwum Bytom Odrzański Kurs w bytomskiej bibliotece dla osób powyżej 50. roku życia trwał od 2 lutego do 17 marca. W Bytomiu Odrz. projekt cieszył się ogromnym powodzeniem, w sumie zapisały się na niego 24 osoby.
Jakub Nowak

Przez półtora miesiąca w bibliotece prowadzony był kurs dla osób po 50. roku życia., który uczył m.in. jak robić przelewy przez internet.

- Nasi kursanci byli wspaniali! - opowiada Janina Czechanowska, dyrektorka bytomskiej biblioteki, gdzie od lutego do końca ubiegłego tygodnia prowadzony był kurs dla osób powyżej 50. roku życia pt. „O finansach ... w bibliotece”. - Zdyscyplinowani, chłonni wiedzy i pojętni. No i średnia z testów wyniosła aż 99 proc.! - cieszy się szefowa placówki. Bytomska czytelnia byłą jedną z 98 bibliotek w całym kraju, które wzięły udział w kolejnej edycji programu, realizowanego z Narodowym Bankiem Polskim w ramach programu edukacji ekonomicznej.

- W Bytomiu Odrz. projekt cieszył się ogromnym powodzeniem, nie zmieścili się wszyscy chętni! - zaznacza nam J. Czechanowska. W sumie zapisały się 24 osoby. Jak się dowiedzieliśmy, przez ok. półtora miesiąca, kursanci nauczyli się m.in. jak robić przelewy przez internet, jak zrobić zakupy w sieci, ale także jak założyć lokaty, wyliczyć raty, ubezpieczyć mieszkanie, oszczędzać, przeliczać i, generalnie, zarządzać swoim budżetem domowym.

Jakub Nowak

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.