Tomasz Rusek

Wielka dyskusja nad losem małej szkoły. Co będzie z placówką w Wierzbnie?

Dyskusja o szkole w Wierzbnie na środowej sesji była gorąca. Gorąco było też na niedawnej pikiecie rodziców przed Lubuskim Urzędem Wojewódzkim Fot. materiały gminy/Tomasz Rusek Dyskusja o szkole w Wierzbnie na środowej sesji była gorąca. Gorąco było też na niedawnej pikiecie rodziców przed Lubuskim Urzędem Wojewódzkim
Tomasz Rusek

Radni Przytocznej przyjęli w środę uchwałę intencyjną w sprawie przekształcenia wiejskiej szkoły w Wierzbnie. - To nie będzie likwidacja - zapewniał po raz kolejny wójt Bartłomiej Kucharyk.

Wójt już wiele razy to obiecywał, bo dyskusja o szkole toczy się od lat. Przeciwni zmianom są rodzice uczniów z Wierzbna. W obronie placówki blokowali już drogę, byli też z pikietą przez Lubuskim Urzędem Wojewódzkim w Gorzowie. Joanna Kabat, szefowa rady rodziców (i mama piątoklasisty z tej placówki), zapewniła wtedy reportera GL, że rodzice nie zamierzają ustępować i będą walczyć „aż do końca”. - Chcemy, by nasze dzieci uczyły się w szkole kameralnej, którą, znają, gdzie dzieci nie są anonimowe. Nie poddamy się - dodała.

Pozostało jeszcze 84% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Tomasz Rusek

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.