(cs)

Wielka wystawa miłośników modelarstwa

Wielka wystawa miłośników modelarstwa
(cs)

Wystawa pt. „Świat makiet i modeli” prezentuje niezwykle ciekawe hobby jakim jest modelarstwo. Na wystawie będzie można zobaczyć modele redukcyjne wykonane z plastiku i kartonu stworzone przez regionalnych pasjonatów. Modelarze z Nowej Soli zaprezentowali głównie modele plastikowe pojazdów i samolotów wojskowych od II wojny światowej do współczesności.

Pasjonaci z Bytomia Odrz. zaprezentowali swoje modele i dioramy robione na przestrzeni wielu lat i tematyką dotykające września 1939 roku, II wojny światowej, a także sportowe modele pływające RC. Entuzjaści z Nowego Miasteczka pokazali swoje prace wykonane z kartonu. Oprócz nich swoimi pracami pochwalą się miłośnicy modelarstwa z Konotopu – modele plastikowe i Kębłowa – modele kolejowe.

Ponadto uzupełnieniem wystawy są makiety przestrzenne z zasobów muzeum miejskiego i Centrum Kultury Zamek z Kożuchowa. Ekspozycja wzbogacona została akwarelami i rysunkami nawiązującymi do tematyki sztuki militarnej autorstwa Roberta Jurgi.
Wernisaż odbędzie się w piątek 12 lutego o 17.00 w muzeum miejskim. Prezentację osiągnięć regionalnych hobbystów będzie można podziwiać do końca kwietnia.

(cs)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.