Wielka zbiórka na rzecz Niemena. Mistrz ma mieć tutaj swój pomnik

Czytaj dalej
Jakub Roszkowski

Wielka zbiórka na rzecz Niemena. Mistrz ma mieć tutaj swój pomnik

Jakub Roszkowski

Zarzut jest taki, że on tu nie mieszkał. No ale przecież to właśnie tutaj mieszkali jego rodzice, tutaj też spoczęli po śmierci. Ich groby wciąż są na białogardzkim cmentarzu. A Niemen? Wyjechał do Gdańska na studia. Ale przecież wielokrotnie odwiedzał rodzinny dom.

Wiesław Kubasik pojawił się w Białogardzie stusunkowo niedawno. Uruchomił klub muzyczny „Pod papugami” na rogu placu Wolności. Zaczął zapraszać do miasta sporo zespołów muzycznych, które grały, a właściwie przecież wciąż grają u niego na żywo. A tego w Białogardzie brakowało. Nikt nie ma jednak wątpliwości, że Kubasik to przede wszystkim miłośnik talentu wielkiego mistrza Czesława Wydrzyckiego - Niemena.

Pozostało jeszcze 89% treści.

Jeżeli chcesz przeczytać ten artykuł, wykup dostęp.

Zaloguj się, by czytać artykuł w całości
  • Prenumerata cyfrowa

    Czytaj ten i wszystkie artykuły w ramach prenumeraty już od 3,69 zł dziennie.

    już od
    3,69
    /dzień
Jakub Roszkowski

Białogard, Mielno i okolice, ale także Koszalin i powiat koszaliński to miejsca, o których piszę przede wszystkim. Analizuję rynek paliw w regionie, trzymam rękę na pulsie w sprawie szeroko rozumianego biznesu, ale także pogody i wakacji nad morzem. Bo wiadomo, Mielno to obok Kołobrzegu i Gdańska najczęściej odwiedzana miejscowość nadmorska w kraju. 


Pod moją "opieką" są również koszalińscy, mieleńscy i białogardzcy samorządowcy. Jeśli coś zmalują, nabroją lub popsują albo wręcz przeciwnie, zrobią coś naprawdę dobrego, ja o tym napiszę. 


 


W Głosie Koszalińskim pracuję od 2000 roku. To właściwie moja pierwsza i jak na razie jedyna praca. To moja siostra chciała zostać dziennikarzem. Ostatecznie to jednak ja poświęciłem temu zajęciu już ponad połowę życia.


 


Jestem domatorem i naprawdę najlepiej czuję się w swoim domu. Może to dlatego, że po intensywnym dniu w gazecie potrzebuję wyciszenia...    


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.