Leszek Kalinowski

Wielkie bombki to nowy świąteczny hit Zielonej Góry, Świebodzina...

Taka gigantyczna bomka stoi na placu tuż przed wejściem do ratusza w Świebodzinie. Można ją podziwiać jeszcze miesiąc. Fot. Czesław Wachnik Taka gigantyczna bomka stoi na placu tuż przed wejściem do ratusza w Świebodzinie. Można ją podziwiać jeszcze miesiąc.
Leszek Kalinowski

Wielkie bombki zdobią centrum Zielonej Góry, Świebodzina i innych miast. Czy zasłużą na wyróżnienie w naszym plebiscycie?

Akcję „Świeć się” prowadzimy razem z Energą. W kategorii miasta i galerie rywalizują samorządy. Która gmina zdobędzie najwięcej głosów, otrzyma tytuł najpiękniej oświetlonej w woj. lubuskim. Główną nagrodą jest 10 tys. zł na energooszczędny sprzęt AGD.

Zwycięskie miasto od 15 stycznia 2016 r. weźmie też udział w finałowym, ogólnopolskim etapie plebiscytu. I powalczy o 40 tys. zł. W plebiscycie wybieramy też najpiękniejszą galerię handlową w świąteczno-noworocznej odsłonie. Ale można też walczyć o indywidualne laury. Zdjęcia Czytelników przedstawiać mogą świąteczny klimat w każdym domu. Do wygrania jest aparat fotograficzny i bony na zakupy w sklepie internetowym: sklep.energa.pl. Zwycięskie zdjęcie weźmie udział w ogólnopolskim finale, w którym wygrać można zaproszenie na warsztaty fotograficzne.

Więcej na stronie internetowej: www.gazetalubuska.pl/swie-csie lub pod nr telefonu 510 026 994.

Leszek Kalinowski

Jestem dziennikarzem działu informacyjnego. W "Gazecie Lubuskiej" pracuję od 1991 roku. Najczęściej poruszam tematy związane z Zieloną Górą i oświatą (przez lata prowadziłem strony dla młodzieży "Alfowe bajerowanie" - pozdrawiam wszystkich Alfowiczów rozsianych dziś po świecie). Z wykształcenia jestem magistrem filologii polskiej. Ukończyłem też dziennikarstwo oraz logopedię, a także podyplomowe studia "Praktyczne aspekty pozyskiwania funduszy unijnych".


Dziś zajmuje sie sprawami, dotyczącymi Zielonej Góry i regionu, zwłaszcza interesuja mnie tematy, związane z: 


- budową Centrum Zdrowia Matki i Dziecka, 


https://gazetalubuska.pl/jak-zmienia-sie-centrum-zdrowia-matki-i-dziecka-w-zielonej-gorze-kiedy-zakonczenie-prac/ar/c1-14995845


- rozwojem Uniwersytetu Zielonogórskiego, w tym m.in, medycyny, 


https://gazetalubuska.pl/zielona-gora-mistrzostwa-polski-w-szyciu-chirurgicznym-studentow-medycyny-zdjecia-wideo/ar/c1-14620323


- rozbudową Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze, 


https://gazetalubuska.pl/ale-sie-dzieje-w-szpitalu-uniwersyteckim-zobacz-jak-sie-zmieniaja-rozne-obiekty/ar/c14-15111792


- inwestycjami oświatowymi i poziomem nauczania w szkołach, 


https://gazetalubuska.pl/egzamin-osmoklasisty-z-jezyka-polskiego-za-nami-zobacz-jak-bylo/ar/c5-15028564


- komunikacją miejską i elektrycznymi autobusami. 


https://gazetalubuska.pl/zobacz-jak-zmienia-sie-centrum-przesiadkowe-zdjecia/ga/13729844/zd/32684686


W wolnej chwili lubię popływać, jeździć na rowerze, obejrzeć spektakl teatralny, posłuchać koncertu, zwiedzać mało znane miejsca, poznawać nowych ludzi, od których czerpię wiele pozytwynej energii. 


 

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.