Wielkie wyniki w małych gminach

Czytaj dalej
Fot. Archiwum "GL"
Jarosław Miłkowski

Wielkie wyniki w małych gminach

Jarosław Miłkowski

- Nie mamy kompleksu małej miejscowości - mówią o sukcesie w szkole w Lubniewicach. Gmina liczy 3 tys. osób, egzamin gimnazjalny pisało tu 28 z nich. Wyniki okazały się rewelacyjne.

- Od dłuższego czasu osiągaliśmy dobre wyniki, ale takich rekordowych to, muszę przyznać, się nie spodziewaliśmy. One dają nam ogromny „power”, ogromną energię. Wyściskałam już za nie wszystkich nauczycieli i uczniów! - mówi szczęśliwa Renata Kaczmarek, dyrektor Zespołu Szkół Samorządowych w Lubniewicach. Na kwietniowym egzaminie gimnazjalnym, którego wyniki opublikowano kilka dni temu, uczniowie jej szkoły osiągnęli jedne z lepszych wyników w województwie. Jak osiąga się taki sukces w gminie liczącej 3 tys. osób?

- Nie mamy kompleksu małej miejscowości. Oprócz tego zostaliśmy „doposażeni”. Dostaliśmy 96 komputerów. Mamy je w pracowniach, w świetlicy, mają je nauczyciele. Nikt więc nie ma teraz problemu z dostępem do internetu. Poza tym dzięki przychylności gminy nie musimy zastanawiać się, ile kartek możemy wydrukować czy skserować - wylicza pani dyrektor.
Na wyniki nie narzeka też Halina Banaszkiewicz, dyrektor Zespołu Szkół w Pszczewie, kolejnej wyróżniającej się placówce na północy regionu. Tu praca z młodzieżą może przypominać wręcz studia. - Mamy zajęcia konsultacyjne. Jeśli uczeń czegoś nie rozumie, chce dowiedzieć się czegoś więcej, może przyjść do nauczyciela i rozmawiać. Robimy tak już od lat. Co tu dużo mówić, staramy się łączyć metody nowoczesne z tradycyjnymi - mówi dyr. Banaszkiewicz.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.