Wiemy, ilu Lubuszan korzysta z dożywiania

Czytaj dalej
Fot. Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski

Wiemy, ilu Lubuszan korzysta z dożywiania

Jarosław Miłkowski

W ramach Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa rozdano prawie 2,4 tys. ton jedzenia! Trafiły one do ponad 4 proc. mieszkańców Lubuskiego!

41 645 osób, a więc ponad 4 proc. Lubuszan od sierpnia zeszłego roku skorzystało z pomocy żywnościowej. Tak wynika z podsumowania Programu Operacyjnego Pomoc Żywnościowa, które odbyło się w poniedziałek 24 lipca w Gorzowie. Skala niedożywienia może być jeszcze większa, bo w programie nie wzięło udziału pięć z 82 gmin (wojewoda Władysław Dajczak zamierza zbadać, dlaczego nie skorzystało z niego pięć lubuskich gmin: Brody, Gozdnica, Górzyca, Łęknica i Żagań).

Do potrzebujących przez niespełna rok trafiło 2.380 ton żywności, m.in. 440 tysięcy litrów mleka czy 100 ton herbatników.

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.