Wiemy już, jak zmieni się gorzowski Kwadrat

Czytaj dalej
Fot. Tomasz Rusek
Jarosław Miłkowski

Wiemy już, jak zmieni się gorzowski Kwadrat

Jarosław Miłkowski

Gotowa jest już koncepcja zmian na Kwadracie. Prace na nim mają się zacząć w przyszłym roku.

– W centralnym punkcie placu będzie fontanna. Nie będzie ona jednak utrudniała przechodzenia przez plac – mówi nam Dawid Smoliński z wydziału gospodarki komunalnej i transportu publicznego.

Sam Kwadrat ma być podzielony na mniejsze kwadraty, w których będą strefy aktywności dla różnych grup wiekowych. Zadowolone będą z pewnością dzieci. – Niemal w centralnej części placu, ale od strony ul. Dąbrowskiego oraz 30 Stycznia, powstanie plac zabaw. W samym rogu przy tych ulicach będą siedziska o różnych wysokościach. Z kolei w części od strony torów tramwajowych staną ławki dla osób starszych oraz stoliki do gier – mówi Smoliński. Ten fragment placu ma przypominać parkowe miejsca do gry w szachy czy warcaby, jakie wielu z nas zna np. z filmów.

Więcej w czwartek, 24 listopadA, w papierowym wydaniu "GL" oraz na plus.gazetalubuska.pl

Jarosław Miłkowski

Jestem dziennikarzem gorzowskiego działu miejskiego "Gazety Lubuskiej". Zajmuję się tym, co na co dzień dzieje się w Gorzowie - opisuję to, co dzieje się w magistracie, przyglądam się miejskim inwestycjom, jestem też blisko Czytelników. Często piszę teksty o problemach, z którymi mieszkańcy przychodzą do naszej redakcji w Gorzowie (Park 111, ul. Sikorskiego 111, II piętro). Poza tym bliskie mi są tematy związane z Kościołem. Od dzieciństwa jestem też miłośnikiem żużla, więc zajmuję się też tą dyscypliną sportu. Gdy żużlowcy rozgrywają sparingi, turnieje szkoleniowe a także jeżdżą w turniejach za granicą Polski, wybieram się tam z aparatem fotograficznym.

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.