Czesław Wachnik

Wiemy już, że mandaty radnego dostaną dwie panie

Czesław Wachnik

17 kwietnia w dwóch okręgach Lubrzy mają się odbyć wybory uzupełniające. Jednak do nich nie dojdzie, bo powstał tylko jeden komitet wyborczy.

Znamy już nazwiska dwójki radnych, którzy po 17 kwietnia najpewniej zastąpią radnych, którzy wcześniej zrezygnowali.To Anna Kowol, która będzie reprezentowała okręg obejmujący wsie Przełazy i Laski oraz Beata Ostaszewska, reprezentująca okręg składający się ze wsi Bucze i Zagaje. Panie obecnie zbierają podpisy wyborców w swoich okręgach. Muszą zebrać po minimum 25 podpisów. Kolejnym krokiem będzie zgłoszenie przez pełnomocnika list kandydatów, na których znajdą się obie panie.

Na 17 kwietnia komisarz wyborczy wyznaczył termin wyborów. Jednak ich nie będzie. A dokładnie nie będzie urn i głosowania. Natomiast gminna komisja wyborcza właśnie 17 kwietnia sporządzi protokół w sprawie obsadzenia mandatów radnego bez głosowania. I w tym protokóle znajdą się Anna Kowol i Beata Ostaszewska, jako nowe radne Lubrzy. Stanie się tak, gdyż zgłoszono tylko jeden komitet wyborczy, który wystawił wspomniane panie.

Czesław Wachnik

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.