Wieści z powiatu nowosolskiego

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
(cs), (eg)

Wieści z powiatu nowosolskiego

(cs), (eg)

Krótkie informacje z Nowej Soli, Kożuchowa oraz Głogowa.

Głogów. Wieczór ze Starym Dobrym Małżeństwem
Wielbiciele grupy Stare Dobre Małżeństwo mogą już rezerwować wieczór, podczas którego będą się delektować dobrą muzyka i tekstami. Zespół wystąpi 20 lutego na scenie MOK. Początek koncertu o 18.00. Zespół zaśpiewa kultowe piosenki - od najstarszych (np. Blues o 4 nad ranem, Jak, Sanctus, Bieszczadzkie Anioły) po najnowsze. Bilety kosztują 50 i 60 zł.

Nowa Sól. Od 17 do 19 czerwca Święto Solan
Co prawda mamy dopiero początek lutego, ale już wiemy, kto będzie rozgrzewał nowosolską publiczność podczas tegorocznego Święta Solan. Jak podał magistrat, „organizatorzy postanowili zaprosić takie gwiazdy polskiej sceny muzycznej, które trafią w gusta nie tylko młodszych i starszych mieszkańców, ale także w różne gusta muzyczne. Piątek już tradycyjnie będzie dniem disco polo. Zaplanowaliśmy występy zespołów Classic i Czadoman. W sobotę wystąpi Ewelina Flinta oraz Dawid Kwiatkowski. A w niedzielę rozkołysze nas Mrozu oraz Poparzeni Kawą Trzy”.

Kożuchów. Stanisław Tym wystąpi na Zamku
14 lutego Kożuchów odwiedzi Stanisław Tym z kabaretem Rewers. Swój program zaprezentują w Zamku. Początek zabawy o 16.00. Bilety w cenie 25 zł można kupić w sekretariacie CK Zamek.

Nowa Sól. Lutowe kawiarenki językowe
Przypomnijmy, spotkania odbywają się raz w miesiącu o 17.00 w czytelni regionalnej (ul. Bankowa 3, pierwsze piętro) i są kierowane głównie do osób, które chciałyby porozmawiać w języku obcym, a na co dzień nie mają okazji. Przy kawie bądź herbacie prowadzona jest konwersacja, do której każda z obecnych osób może się włączyć, kiedy ma na to ochotę i na ile pozwala jej znajomość danego języka. Kawiarenka rosyjska zaprasza jutro. Rozmowę poprowadzi Halina Pawłowska. Następna niemiecka odbędzie się pojutrze (Karl Heinecke), angielska w najbliższy czwartek (Monika Jedyńska) i hiszpańska w piątek 5 lutego (Karolina Mackiewicz).

Nowa Sól. Dyskusyjny klub książki dla dzieci
Bibluś (ul. Bankowa 3) zaprasza dzieci w wieku 7-8 lat w czwartek 4 lutego na spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki. Spotkania to będzie miało formę warsztatów.

Kożuchów. Pochwal się życzeniem miłosnym
"Wyraź uczucia słowami..." - to tytuł konkursu walentynkowego na najpiękniejsze życzenia, który ogłosił kożuchowski Zamek. Nagrodą są dwa bilety na występ kabaretu Rewers ze Stanisławem Tymem, który odbędzie się 14 lutego w Centrum Kultury. Organizatorzy czekają na propozycje do 12 lutego. Adres: [email protected].

(cs), (eg)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.