Wieści z powiatu nowosolskiego

Czytaj dalej
Fot. Mariusz Kapała
(eg)

Wieści z powiatu nowosolskiego

(eg)

Krótkie informacje z Nowej Soli i Kożuchowa.

Nowa Sól. Recital skrzypcowy w muzeum miejskim
W Muzeum Miejskim odbędzie się recital skrzypcowy Katarzyny Zych, uczennicy piątej klasy Państwowej Szkoły Muzycznej im. Grażyny Bacewiczówny. Przy fortepianie towarzyszyć jej będzie mgr Joanna Kalbarczyk. Poza tym wystąpi szkolne trio fortepianowe Forte w składzie: Katarzyna Zych – skrzypce, Anna Kołodziej – wiolonczela i Maja Sebastianowicz – fortepian. Edukacją młodej wiolinistki zajmuje się mgr Małgorzata Tofilska. Koncert w muzeum rozpocznie się w niedzielę 7 lutego o godz. 17.00. Wstęp wolny.

Nowa Sól. Spotkanie Klubu Książki dla dzieci
Jutro (4 lutego) w Biblusiu o godz. 16.30 rozpocznie się spotkanie Dyskusyjnego Klubu Książki dla dzieci w wieku 7-8 lat.

Nowa Sól. Zespół Lorein w pubie Kaflowy
W najbliższą sobotę o godz. 20.00 w pubie Kaflowy (ul. Św. Barbary) wystąpi zespół Lorein, finalista Must Be The Music. Bilety: 10 i 15 zł.

Kożuchów. Na Walentynki Stanisław Tym
14 lutego Kożuchów odwiedzi Stanisław Tym z kabaretem Rewers. Swój program zaprezentują w Zamku. Początek zabawy o 16.00. Bilety w cenie 25 zł można kupić w sekretariacie CK Zamek.

Nowa Sól. Komendant przeszedł na emeryturę
Komendant powiatowy Państwowej Straży Pożarnej w Nowej Soli, starszy brygadier Tadeusz Rybnicki, przeszedł od 1 lutego na emeryturę. Funkcję pełniącego obowiązki komendanta przejął st. kpt. Sławomir Ozgowicz – obecny zastępca Tadeusza Rybnickiego. Za wieloletnią współpracę podziękował wiceprezydent miasta Jacek Milewski, życząc jednocześnie dalszych sukcesów w życiu osobistym. St. brygadier Tadeusz Rybnicki w latach 1974-1978 studiował w Wyższej Oficerskiej Szkole Pożarnictwa w Warszawie. W roku 1978 podjął pracę w jednostce w Zielonej Górze, a w roku 1981 został przeniesiony do jednostki w Nowej Soli. W roku 1992 zaczął pełnić obowiązki komendanta powiatowego PSP Nowa Sól i funkcję tę sprawował do 1 lutego tego roku.

Nowa Sól. Bal dla dzieci, a dla starszych dyskoteka
Klub Nowosolskiej Spółdzielni Mieszkaniowej organizuje w najbliższy piątek karnawałowy bal przebierańców dla dzieci. Impreza rozpocznie się o 17.00. Dzieci powinny przyjść w kolorowych przebraniach. Dzień później, w sobotę dla członków spółdzielni odbędą się „Walentynki dojrzałych serc”, czyli disco plus 50. Jak wynika z nazwy, będzie to impreza dla osób w średnim wieku. W programie występ chóru „Barwy jesieni” i dyskoteka 50 plus. Zabawa odbędzie się w godzinach 18.00-22.00. Wstęp na obie imprezy bezpłatny.

(eg)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.