Łukasz Koleśnik

Wieści z powiatu zielonogórskiego i świebodzińskiego

Łukasz Koleśnik

Sprawdź, co się dzieje w powiecie zielonogórskim i świebodzińskim.

Zielona Góra

Miasto ogłosi konkurs na ogrodnika, który będzie koordynował prace związane z zielenią.
W czwartek profesor Andrzej Greinert przekazał prezydentowi pierwszy egzemplarz strategii, dotyczącej zieleni w Zielonej Górze. To efekt pracy zespołu specjalistów, którzy przygotowali diagnozę i główne kierunki działań na przyszłość. Przede wszystkim trzeba zmienić zieleń w pasach drogowych, na rondach, dokonać rewitalizacji obiektów historycznych, zadbać o zieleń na osiedlach, stworzyć ogólnomiejskie przestrzenie zieleni. A także powołać ogrodnika miejskiego. Konkurs na to stanowisko zostanie ogłoszony lada dzień. By ubiegać się o ten urząd, trzeba mieć wyższe wykształcenie, dotyczące architektury krajobrazu.

Zielona Góra

Już jutro protest przed ratuszem.
- Już około 200 osób zadeklarowało swój udział w Komitecie Obrony Demokracji - powiedział na wczorajszej konferencji prasowej Robert Krzych. Jest on koordynatorem komitetu w Lubuskiem. R. Krzych dodał, że celem komitetu jest obrona konstytucji i demokracji. Jego zdaniem są one zagrożone przez obecną politykę PiS. Na razie KODbuduje struktury w powiatach i województwie. Planuje też protesty, m.in. w sobotę przed ratuszem, wyjazd do Warszawy oraz akcje ulotkowe.

Zielona Góra

SLD krytycznie o budżecie miejskim.
- Projekt budżetu miasta na 2016 rok został źle skonstruowany - powiedział na czwartkowej konferencji prasowej Edward Markiewicz z miejskiego SLD. Jako przykład podał, że przy wydatkach w wysokości 700 mln zł, zabrakło pieniędzy na pod-wyżki wynagrodzeń dla pracowników spółek miejskich czy budownictwo komunalne. Do dysproporcji Edward Markiewicz zaliczył też, że przykładowo na schronisko dla zwierząt planuje się wydanie 736 tys. zł, a na letni wypoczynek dzieci tylko 500 tys. zł. Kolejny przykład to wydatki na Izbę Wytrzeźwień (1 mln zł) i opiekę nad zabytkami, także 1 mln zł. Niepokoi także to, że nie znaleziono pieniędzy na inwestycje, które są obiecywane od lat. Przykładem jest przeniesienie strzelnicy z Chynowa czy schroniska dla zwierząt w inne, mniej dokuczliwe miejsca.

Zielona Góra

Hej, kolęda, kolęda w Cafe Zakątku.
Kto chętny na chwilę wytchnienia w przedświątecznym zabieganiu? Cafe Zakątek (naleśnikarnia przy ul. Sikorskiego) zaprasza w sobotę o 18.00 na śpiewanie ulubionych kolęd. W tym samym miejscu w niedzielę o 11.00 mogą zjawić się rodzice z dziećmi na czytaniu bajek.

Zielona Góra/Drzonków

Ośrodek w święta też zachęca do odwiedzin.
Jak będzie czynny Wojewódzki Ośrodek Sportu i Rekreacji? Basen i hala tenisowa w godz. 7.00 - 14.00, obiekty jeździeckie - 8. 00 - 18.00. Nieczynne będą odnowa biologiczna i hala sportowa, W pierwszy dzień świąt wszystkie obiekty będą zamknięte, a w drugi - basen otwarty zostanie w godz. 12.00 - 20.00, odnowa biologiczna: 13.00 - 21.00, hala tenisowa: 10.00 - 18.00, hala sportowa - nieczynna, obiekty jeździeckie - 8.00 - 18.00.

Zielona Góra

Stowarzyszenie Gustatores zaprasza.
Targi kolekcjonerskie odbędą się w niedzielę w godz. 8.00 - 13.00 w ZSEiS przy Staszica 2.

Smolno Małe/Kargowa

Mieszkańcy odzyskali swój przystanek.
Po wielu miesiącach oczekiwania na zgodę Euroregionu „Sprewa-Nysa-Bóbr” na rozebranie uszkodzonego przystanku w Smolnie Małym wreszcie czas na dobrą wiadomość. W miejscu zrujnowanego murowanego przystanku stanęła zupełnie nowa wiata. Zgoda na rozebranie „ruiny” była potrzebna, gdyż wykonane na ścianach graffiti przystanków stojących przy drodze krajowej w Chwalimiu, Smolnie Wielkim i Smolnie Małym zostało sfinansowane właśnie przez Euroregion.

- Po uzyskaniu zgody zleciliśmy rozebranie budowli, a mieszkańcom Smolna Małego przedstawiliśmy kilka propozycji wiat. Wybór padł na model, który bardziej osłania od wiatru i taki został zamontowany - mówią pracownicy urzędu gminy. Żeby zachować trwałość projektu, na ścianach wiaty zostanie odtworzona poprzednia grafika w postaci naklejonych na ściany zdjęć.

Nietków/Czerwieńsk

Mała nietkowianka laureatką konkursu.
Czteroletnia Maja Ciukowska z oddziału przedszkolnego w Nietkowie została wyróżniona w konkursie na najładniejszą kartkę świąteczną organizowanym przez urząd wojewódzki.

Sulechów

Macie plany na ferie? Może wycieczka...
Uwaga, w domu kultury ruszyły zapisy na ferie zimowe. Jedną z atrakcji jest m.in. wyjazd do zielonogórskiego Centrum Nauki Keplera. Zapisy w SDK.

Zabór

W tych dniach książek nie wypożyczycie.
Spragnieni czytania powinni jak najszybciej zaopatrzyć się w zapasy książek. W dniach 23, 24, 30 i 31 grudnia biblioteka będzie bowiem nieczynna.

Czerwieńsk

Nasi karatecy z medalami.
W hali sportowej Lubuszanka został rozegrany kolejny już II Turnieju Karate Tradycyjnego. W szranki stanęło 190 zawodników z ośmiu klubów. Najmłodsi zawodnicy mieli po 4 latka, w konkurencji wystartowali również rodzice trenujący karate. Miłą niespodziankę sprawili zawodnicy z klubu karate Nidan, którzy zajęli: III miejsce - Filip Kielan, rocznik 2008, II miejsce - Michał Rutkowski, rocznik 2006, III miejsce - Damian Fabisiak, rocznik 2006, I miejsce - Mateusz Mateusz, rocznik 2003, III miejsce - Jan Tański i Szymon Rutkowski, rocznik 2003.

Zbąszynek

Przedszkolaki stroiły choinkę i śpiewały.
Na środku nowo wybudowanego ronda na Placu Dworcowym stanęła duża choinka. Burmistrz Wiesław Czyczerski wpadł na pomysł, by jej ustrojeniem zajęło się niepubliczne przedszkole „Pod Muchomorkiem”. Najmłodsi podjęli wyzwanie. Przez kilka dni przygotowywali ozdoby świąteczne, które także przy pomocy pracowników urzędu miasta i wychowawców przedszkola , zawiesiły na choince. Nad bezpieczeństwem najmłodszych czuwali policjanci i strażnik miejski. Przedszkolaki były dumne z postawionego zadania. Bawiły się przy tym znakomicie, bo przy strojeniu choinki śpiewały piosenki.

Mostki/Lubrza

Remont drogi już rozpoczęto.
Mimo nie najlepszej pogody rozpoczęły się prace przy remoncie drogi w Mostkach, prowadzacej od kościoła do granicy byłego zakładu rolnego. Prace wykonuje m.in. firma Herzog z Nowego Tomyśla. Ich celem ma być przebudowa drogi wraz z budową kanalizacji deszczowej oraz utwardzeniem terenu na niektórych działkach. Zamiast obecnej nawierzchni kamienisto - szutrowej, droga będzie wykonana z polbruku, podobnie jak chodnik. Dodatkowo powstaną miejsca parkingowe. Roboty mają być zakończone wiosną, chociaż jeśli pozwoli pogoda, może to być wcześniej. Koszt to 313 tys. zł. Józef Mierzwa z Mostek powiedział nam, że na przebudowę mieszkańcy czekali wiele lat. - Teraz będzie znacznie bezpieczniej - stwierdził.

Łukasz Koleśnik

Co robię?


Żadna tematyka mnie nie odstrasza. Biznes, polityka, sport, reportaże, fotoreportaże, relacje, newsy, historia. Dzięki temu też pogłębiam swoją wiedzę i doskonalę swoje umiejętności.


Największą satysfakcję z pracy mam wtedy, kiedy w jakiś sposób mogę pomóc. Dlatego często opisuję ludzi z problemami, chorych i potrzebujących oraz zachęcam do pomocy. I kiedy uda się pomóc nawet w najmniejszym stopniu, to jest plus. 


Działam głównie na terenie powiatu krośnieńskiego. Obecnie trzymam rękę na pulsie, jeśli chodzi o poszczególne inwestycje w regionie, jak chociażby przygotowywane podniesienie zabytkowego mostu w Krośnie Odrzańskim (Czy zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim zostanie podniesiony w tym roku? To coraz mniej prawdopodobne), przyglądam się rozwojowi szpitala w regionie (Zachodnie Centrum Medyczne w końcu kupiło nowy rentgen do szpitala. Budynek w Gubinie doczeka się termomodernizacji).


Jak trafiłem do Gazety Lubuskiej?


W Gazecie Lubuskiej jestem zatrudniony od kwietnia 2015 roku. Wcześniej też pracowałem jak dziennikarz, głównie na terenie Gubina i okolic. Tam stawiałem też swoje pierwsze kroki w zawodzie, poznałem podstawy, złapałem kontakty.


Początkowo nie łączyłem swojej przyszłości z dziennikarstwem. Myślałem o informatyce albo aktorstwie (wiem, spory rozstrzał ;) ). Ostatecznie trafiłem jednak na studia do Wrocławia, gdzie studiowałem na kierunku Dziennikarstwo i komunikacja społeczna. Poszczęściło mi się i po studiach zacząłem pracę w zawodzie oraz trwam w nim do dziś.


O mnie


Jestem miłośnikiem piłki nożnej oraz koszykówki. Od lat zapalony kibic Borussii Dortmund. Łatwo się domyślić, że w wolnym czasie lubię oglądać mecze, ale nie tylko. Czytam książki. Głównie kryminały lub biografie. Kinomaniak. Oglądam filmy (fan Gwiezdnych Wojen, ale tych starych) i seriale (za dużo by wymieniać). Lubię czasem pobiegać (za rzadko, co po mnie widać ;) ). Tak w skrócie. To tyle :)

Polska Press Sp. z o.o. informuje, że wszystkie treści ukazujące się w serwisie podlegają ochronie. Dowiedz się więcej.

Jesteś zainteresowany kupnem treści? Dowiedz się więcej.

© 2000 - 2024 Polska Press Sp. z o.o.